Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2487 miejsce

Inspirująca rola tragedii w życiu politycznym Polski

Przerażające i smutne jest spostrzeżenie, że jedynie tragedie i katastrofy potrafią tak szybko wpływać na wzrost aktywności polskich polityków i urzędników

Noworoczna tragedia w Kamieniu Pomorskim błyskawicznie wybudziła rodzimych polityków z bożonarodzeniowo - sylwestrowego letargu. W jednej chwili w mediach pojawiło się wielkie stado politycznych mędrców, którzy tradycyjnie i z zatroskaniem poczęli nauczać i pouczać, wskazywać, krytykować i domagać się. Wielki niesmak budzi skala żerowania na tej tragedii i wykorzystania jej dla swoich banalnych celów, przy dotychczasowej bierności owych mędrców.
Z drugiej strony, tego typu tragedie udowadniają, że również rząd budzi się dopiero po otrzymaniu takiego potężnego kopniaka. Od razu słyszymy zapowiedzi wielkich zmian w prawie i jego egzekwowaniu. Chciałoby się jednak zapytać wszystkich polityków oraz armię wszelkiej maści urzędników: „Gdzie Wy jesteście na co dzień ? Czy dopiero trzeba tragedii i katastrof by ruszyć Wasze dupska do działania i pracy ?” Nie trzeba geniuszy , by przewidzieć konsekwencje złych praktyk, głupoty i lenistwa.
W tym miejscu przypominam opozycyjnym politykom, że na nich również ciążą wszelkie obywatelskie obowiązki. Partie, które korzystają ze społecznych funduszy lub działają w jakichkolwiek strukturach władzy muszą również być odpowiedzialne za Polskę. Lenistwo polityków i urzędników nie ma racji bytu.
Wydaje się, że podstawowym źródłem polskiego zła jest nieskuteczność prawa i brak nieuchronności kary. Sprawca tragedii w Kamieniu Pomorskim już 7 lat temu za jazdę po pijanemu „ był odnotowany i zabrano mu prawo jazdy na rok”. A dlaczego nie siedział w więzieniu ? Dlaczego tak wielu nietrzeźwych kierowców dostaje kary w zawieszeniu a prawo jazdy odzyskuje bardzo szybko ? Dlaczego sądy są pobłażliwe dla zabójców drogowych?

Skoro armia polityków wszelkiej maści i szczebli nie potrafiła przez ponad 30 lat poradzić sobie z tak podstawową sprawą to może czas by naród polski samodzielnie i oficjalnie poprosił parlamenty i rządy innych zaprzyjaźnionych krajów o pomoc we wprowadzeniu w Polsce SKUTECZNEGO PRAWA i NIEUCHRONNOŚCI KARY. Nie czekajmy na kolejne tragedie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawe rozwiązania, ale za pewnie prawa człowieka by na to nie pozwalały, ale znowu trafił pan w sedno, czyli kary w zawieszeniu, które są moim zdaniem, największym problemem naszego wymiaru sprawiedliwości, bo to tak naprawdę nie jest żadna kara. Czym prędzej zniesiemy kary w zawieszeniu tym lepiejj

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może takie rozwiazanie ?

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety smutna prawda, tragedia to chyba jedyny czynnik po za wyborami który działa na aktywność naszych polityków, ale trzeba pamiętać, że ta tragedia musi być rozpowszechniona przez media, bo gdy nie będzie to i politycy aż tak bardzo nie będą się ją przejmować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.