Facebook Google+ Twitter

Instagram będzie mógł udostępniać zdjęcia użytkowników reklamodawcom

Właściciel Instagramu, aplikacji służącej do udostępniania zdjęć, wprowadzi zmiany w polityce prywatności, które umożliwią mu sprzedaż reklamodawcom zdjęć użytkowników bez ich wiedzy.

W kwietniu Facebook wykupił Instagram za niebagatelną sumę miliarda dolarów. Wiceszef portalu ds. marketingu oznajmił niedawno, że firma szuka sposobu, by spieniężyć Instagram.

Nowe zasady polityki prywatności mają wejść w życie 16 stycznia 2013 r., a jedyną opcją, aby ich uniknąć, będzie usunięcie konta w serwisie.

Według nowego regulaminu, dochody z dzielenia się informacjami użytkowników, będą trafiać w ręce właścicieli Instagramu. Oznacza to, że portal, bez zgody i wiedzy użytkowników, będzie mógł sprzedawać ich zdjęcia oraz dane osobowe, nie dzieląc się z nimi zyskiem.

Przedstawiciele Instagrama zapewniają, że celem zmian w regulaminie jest ułatwienie współpracy z Facebookiem oraz ochrona przed spamem.

Oburzenie internautów

Wiadomość o zmianach w polityce prywatności Instagrama wywołała falę sprzeciwu w internecie. Wielu użytkowników uważa, że nowo wprowadzone zmiany, doprowadzą witrynę do upadku. Analitycy są jednak innego zdania. Chwilowe niezadowolenie minie, a portal, na którego posiadanie konta jest “w modzie” dalej będzie zyskiwał nowych użytkowników. Najlepszym tego przykładem jest Facebook, który, pomimo wprowadzenia kontrowersyjnych zmian w regulaminie, wciąż powiększa grono konsumentów.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.