Facebook Google+ Twitter

Instagram większy niż Twitter. Korzysta z niego 300 milionów użytkowników miesięcznie

Instagram ma już 300 mln użytkowników miesięcznie. Od marca przybyło ich 100 mln. Tym samym społecznościowy serwis fotograficzny wyprzedził Twittera.

 / Fot. W24.plInstagram został kupiony w 2012 r. przez Facebooka za miliard dolarów - przypomina Wall Street Journal. Z serwisu korzysta już 300 mln użytkowników miesięcznie. Dla porównania w kwartale, który dobiegł końca we wrześniu Twitter zanotował 284 mln użytkowników.

Interesujący jest fakt, że większość użytkowników Instagrama stanowią internauci spoza Stanów Zjednoczonych. Jest ich 210 mln (w porównaniu do 120 mln w marcu).

Serwis wyceniany jest mniej więcej na 12 mld dolarów, czyli 12 razy więcej niż w momencie przejęcia przez Facebooka. Zatrudnia 7-10 pracowników.

Zdaniem Kevina Systroma, szefa Instgramu i jego założyciela, serwis może pomóc angażować to pokolenie użytkowników, którzy nie chcą być na Facebooku.

Czytaj także: Kultowe pismo o grach Secret Service znika z rynku. Zastąpi go "Pixel"


Instagram został stworzony w 2010 r. przez Kevina Systroma i Mike'a Kriegera. W kwietniu 2012 r. nabył go Facebook. To społecznościowy serwis umożliwiający dodawanie, ocenianie i komentowanie zdjęć i 15-sekundowych filmów za pomocą urządzeń z Androidem, iOS i Windows Phone. Początkowo był dostępny wyłącznie na iPhone'ach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.