Facebook Google+ Twitter

Instagram - zmiany w regulaminie. Jest pierwszy pozew

Użytkownicy Instagramu z Kalifornii złożyli w sądzie federalnym pozew zbiorowy przeciwko zmianom wprowadzonym do regulaminu aplikacji Facebooka.

 / Fot. Instagram/ScreenJak podaje TVN24.pl, pozew został złożony w piątek przez firmę prawniczą Finkelstein & Krinsk w sądzie federalnym w San Francisco. Kalifornijscy użytkownicy aplikacji tłumaczą w uzasadnieniu, że jest on wynikiem naruszenia umowy użytkowania oraz innych roszczeń wobec firmy. Pozew ma doprowadzić do tego, że osoby korzystające z Instagramu, które nie godzą się na zmiany w regulaminie, będą mogły usunąć konto bez ponoszenia wynikających z tego konsekwencji. Obecnie, każda osoba po skasowaniu profilu w aplikacji, traci prawo do wcześniej opublikowanych zdjęć.

Andrew Noyes, rzecznik Facebooka, poinformował, że firma będzie walczyć z zarzutem, który jest bezpodstawny. Według doniesień Agencji Reutera, jest to pierwszy pozew cywilny złożony w czasie funkcjonowania aplikacji.

Zarabianie na użytkownikach

Według nowego regulaminu Instagramu, dochody z dzielenia się informacjami użytkowników będą trafiać w ręce właścicieli aplikacji. Oznacza to, że portal bez zgody i wiedzy użytkowników będzie mógł sprzedawać ich zdjęcia oraz dane osobowe, nie dzieląc się z nimi zyskiem.

Przedstawiciele Instagramu zapewniają, że celem zmian w regulaminie jest ułatwienie pracy z Facebookiem oraz ochrona przed spamem.

Nowe zasady polityki prywatności mają wejść w życie 16 stycznia 2013 r.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.