Facebook Google+ Twitter

Instant Previews nową funkcją Google

Google z roku na rok wprowadza coraz ciekawsze funkcje, dzięki czemu dominuje na rynku wyszukiwarek. Czy aby wszystkie udogodnienia są przemyślane?

 / Fot. logoCałkiem niedawno Google wprowadziło nową funkcję - Instant Previews. Wielu internautów mogło korzystać z niej o wiele wcześniej niż w dniu, gdy oficjalnie zaistniała - prawdopodobnie była to próba testowa.

Dla wyjaśnienia Instant Previews jest nową funkcją przeglądarki, która umożliwia podgląd stron z wyników wyszukiwania bez konieczności wchodzenia w link. Aby podejrzeć stronę musimy kliknąć na mały symbol lupy, który pojawia się przy każdej pozycji. Podgląd strony ukazuje się po prawej stronie w wynikach wyszukiwania.

Szybki wgląd do strony w dużym stopniu ułatwi poszukiwanie ciekawy zdjęć oraz tabel, jednak dla osób szukających ciekawej treść funkcja ta nie będzie miała większego znaczenia.

Zastanawia mnie tylko fakt iż podgląd zasłania linki sponsorowane, na których to właśnie Google zarabia. Samo Google tłumaczy, że to nie ma większego wpływu na ich zarobki i, co jeszcze ciekawsze, zapowiada, że chce wprowadzić tę funkcję również dla sowich reklam. Żart?
Tego jeszcze nie wiem, ale zastanawiam się, czy to rozwiązanie nie jest strzałem w kolano.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.