Facebook Google+ Twitter

Instrukcja, czyli co prawdziwy Polak musi wiedzieć

Warto przeczytać, warto pomyśleć, zanim będzie "Warto rozmawiać".

1.

(Pewni ludzie) "...nie potrafią odróżnić, co w książce jest dla nich pożyteczne, co bezużyteczne i jedno zatrzymać w umyśle, drugiego zaś, gdy można, wcale nie dostrzec"

Dlatego z wiersza Herberta „Przesłanie Pana Cogito” należy wyjąć

"tych których zdradzono o świcie",

a pominąć tak nieistotne:

"strzeż się jednak dumy niepotrzebnej

oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz"


2.

"Siłą napędową wszystkich prawie rewolucji na kuli ziemskiej nigdy nie było naukowe poznanie, które opanowało masy, ale zawsze fanatyzm, który je natchnął, i często pewnego rodzaju histeria pchająca je do czynu. Ktokolwiek chce porwać masy, musi znaleźć klucz do ich serc. Tym kluczem jest nie obiektywizm, ale stanowcza wola poparta, jeśli trzeba, siłą."

Najlepiej jeśli jest to wola UPAMIĘTNIENIA POLEGŁYCH i wzniesienia pomnika NAJWIĘKSZEMU POLITYKOWI WOLNEJ POLSKI i w ten sposób przeciwstawienia się tym, którzy zdradzają Państwo i Naród, spełnienie woli PRAWDZIWYCH POLAKÓW wbrew woli polaków sformatowanych w imię Wolności i Prawdziwych Wartości. Za które CIERPIEĆ na Krakowskim Przedmieściu i nawet RANY ODNIEŚĆ (jak pewna pani) jest „słodko”, jak mawiał staropolski poeta.

3.

"Prawdą jest, że w wielkim kłamstwie zawsze jest pewien element wiarygodności, albowiem szerokie masy narodu w głębi emocjonalnej sfery swej natury nie tyle są świadomie i celowo złe, ile łatwo ulegają zepsuciu; tak więc w swoich prymitywnych umysłach łatwiej padają ofiarą wielkiego kłamstwa…. Same często uciekają się do małych kłamstewek w drobnych sprawach, ale wstydziłyby się posługiwać wielkim kłamstwem…. i nie uwierzą, że ktoś inny miałby czelność haniebnie przekręcić prawdę…. najbardziej bezczelne kłamstwo zawsze pozostawia po sobie ślad, nawet gdyby je przygwożdżono."

Dlatego nic w tym złego, że Donalda Tuska określa się jako premiera niemieckiego kondominium, Prezydenta Komorowskiego jako rosyjskiego wasala, Prezydenta Kaczyńskiego jako powszechnie kochanego prezydenta i wielkiego męża stanu, a wypadek lotniczy nazywa zamachem ukartowanym przez Putina i Tuska, a wykonanym przy pomocy sztucznej mgły i bomby próżniowej.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

@eladeam
 • @eladeam
 • 23.04.2011 15:15

Rydzyk i Biblia...ha,ha,ha
Kaczyński i szlachetność uczynku...spadłem z krzesła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
eladream
 • eladream
 • 23.04.2011 14:32

I tak jest lepiej niż w Grecji.Powszechna manipulacja ludzkimi umysłami oraz portfelami.Jego eksylencja wysokość Tadeusz z Torunia oraz kandydat do pokojowej nagrody Nobla Jarosław postanowili nabyć Wielki NAMIOT od wodza plemienia w Afryce.W tym właśnie namiocie wykonają tańce rytualne i pochwalne.Te dwie postacie nadają ton we współczesnych realiach Polski,pociągają za sznurki w umiejętny sposób i wpływ na masy mają zdecydowany.Tym panom żyjącym w celibacie nikt nie podskoczy.Robią co chcą i są specjalistami od wywoływania masowej histerii.Ale oni już powoli wyczerpują się i nie mogą w nocy spać,mają wyrzuty sumienia kiedy przeczytają w Biblii"aby pracowali nad tym co dobre,byli bogaci w szlachetne uczynki,hojni,gotowi się dzielić"-1 Tymoteusza 6:18

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie, ilość przechodzi w jakość. Ale takie są realia demokracji. Lecz czy głupoty też?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka, "tłumy Polaków"? Na trzecioligowym meczu piłkarskim jest więcej ludzi:-)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Środkovy
 • Środkovy
 • 22.04.2011 16:00

"Polacy wyszli na ulice aby uświadomić Tuskowi że wybrany przez Niego sposób sprawowania władzy nie odpowiada dużej części Polskiego społeczeństwa."

te kilka tysięcy pod pałacem to 0,1 promila z 38 mln :DDDDDDD

Komentarz został ukrytyrozwiń
Środkovy
 • Środkovy
 • 22.04.2011 15:59

"Tłumy Polaków wyrażające swój przeciw do sposobu sprawowania rządów przez Tuska i Komorowskiego autor tekstu próbuje dezawuować przypisując Im działania według instrukcji"

Zobaczymy na jesieni Panie Konopka te TYSIĄCE!!! Pakuje się Pan już??????????????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uzasadnione obawy o los Ojczyzny zmusił tysiące Polaków do wyrażenia swojej dezaprobaty wobec polityki gospodarczej oraz poddańczej relacji z innymi krajami w kontekście "Katastrofy Smoleńskiej".

Służalczość i brak działań rządu w obronie żywotnych interesów Polski oraz podejmowanie niekorzystnych decyzji dla kraju doprowadziło do masowych wystąpień przeciwko obecnemu rządowi.

Tłumy Polaków wyrażające swój przeciw do sposobu sprawowania rządów przez Tuska i Komorowskiego autor tekstu próbuje dezawuować przypisując Im działania według instrukcji.

Polacy wyszli na ulice aby uświadomić Tuskowi że wybrany przez Niego sposób sprawowania władzy nie odpowiada dużej części Polskiego społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
)
 • )
 • 22.04.2011 10:20

levy nie śpi, levy nie je, levy siedzi na W24. marny prowokator z Ciebie, idź się lepiej piwa napij dobrze Ci zrobi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
*
 • *
 • 22.04.2011 10:15

Bo z Wami lewakami nie warto rozmawiać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto przeczytać, warto pomyśleć, zanim będzie "Warto rozmawiać".
Muszę Pana zmartwić. Już nie będzie "Warto rozmawiać". Pospieszalski wywalony - nie mieścił się w propagandzie siły przewodniej narodu.

"w wielkim kłamstwie zawsze jest pewien element wiarygodności" - i na tym oparł się raport MAK. Dobre wzory...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.