Facebook Google+ Twitter

Instruktorzy ZHP łamali się opłatkiem

Kilkudziesięciu instruktorów z Hufca ZHP Radomsko spotkało się w niedzielę na uroczystej Wigilii. Śpiewano kolędy, rozmawiano, był również czas na podsumowania roku, podziękowania, a przede wszystkim na łamanie się opłatkiem.

Podczas śpiewania kolęd / Fot. Paweł DudekSpotkanie rozpoczęło się od krótkiej modlitwy w miejscowym klasztorze. Tam instruktorzy otrzymali Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy, którzy w tym samym dniu przywieźli je z Częstochowy. Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja organizowana przez skautów z całego świata, polegająca na przekazywaniu ognia pochodzącego z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Po modlitwie instruktorzy przeszli do przyklasztornej sali, w której nastąpiła uroczystość wigilijna. Na wstępie głos zabrał komendant hufca phm. Łukasz Więcek. Podziękował za coroczną pracę i złożył wszystkim życzenia świąteczne oraz noworoczne. Rozpoczął on uroczystość dzielenia się opłatkiem, w którą włączyli się wszyscy instruktorzy. Po kilkudziesięciu minutach składania życzeń, przystąpiono Przed wieczerzą wigilijną / Fot. Paweł Dudekdo śpiewania kolęd oraz wieczerzy wigilijnej. Niedzielna uroczystość miała charakter symboliczny, warto jednak zaznaczyć, że dla instruktorów jest to ważne wydarzenie nie tylko ze względu na specyfikę świąt, ale również ze względu na podsumowanie i podziękowanie za coroczną pracę, którą wykonują oni na rzecz harcerstwa.

Obecnie w Hufcu ZHP Radomsko działa blisko 100 instruktorów, głównie młodzież w wieku szkolnym i studenci, ale również osoby w wieku emerytalnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.