Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5692 miejsce

Instynkt macierzyński wygrywa z kobiecą niezależnością

Jak pokazują najnowsze badania: aż 85 procent Polek w wieku 18-40 odkłada decyzję o posiadaniu dziecka na później. Deklarują jednak, że chcą je mieć w przyszłości.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/68/Lollipop_in_motion%2C_May_2009.jpg/408px-Lollipop_in_motion%2C_May_2009.jpgSerwis newsweek.pl opublikował sondaż przeprowadzony przez pracownię GfK dla firmy Bayer, z którego wynika, że z posiadania dzieci rezygnuje jedynie 6 procent kobiet. W polskim społeczeństwie posiadanie dzieci nadal jest ważne i postrzegane pozytywnie.

Macierzyństwo odkładane na później

Zdaniem lekarzy idealny czas na urodzenie pierwszego dziecka to przedział pomiędzy 18. a 25. rokiem życia. Tempo życia w XXI wieku i kwestie zawodowe powodują, że decyzja ta zostaje odkładana na później. Lekarze apelują, że odwlekanie macierzyństwa może mieć zgubne konsekwencje dla zdrowia zarówno kobiet jak i dzieci.

Okazuje się, że płodność 40-latki może być, aż o 80 procent niższa niż płodność kobiety w wieku 25 lat. Badania wykazały, że zdaniem ponad 60 procent kobiet najlepszy wiek na macierzyństwo przypada między 25 a 29 rokiem życia.

Jeszcze 20 lat temu kobiety w Polsce rodziły dzieci średnio w wieku 23 lat. W 2010 roku średnia ta wynosi około 26 lat. Najprawdopodobniej jest to spowodowane dużą ilością młodych ludzi. ktorzy udając się na studia, wydłużają okres edukacji. W efekcie ludzie później zawierają małżeństwa i później decydują się na dzieci. Jak pokazują badania w takich związkach rodzi się najwięcej, bo aż 80 procent dzieci (na terenie Warszawy).

Kobiety robią błędy w stosowaniu antykoncepcji

Z badania wynika, że co trzecia matka w Polsce nie planowała pierwszego dziecka. W wielu przypadkach taka ciąża jest konsekwencją popełniania błędów w stosowaniu antykoncepcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.