Facebook Google+ Twitter

Instytut Kultury Włoskiej - nowy partner Wiadomości24.pl

Do grona naszych stałych partnerów, po Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Zachęcie, licznych warszawskich wydawnictwach i wielu innych, dołącza Instytut Kultury Włoskiej w Warszawie. Bardzo nam miło powitać Italię na stronach serwisu. Oferta Instytutu jest bardzo szeroka. Nasi Autorzy już wkrótce będą mogli z niej korzystać. Przybliżamy więc zakres działalności Instytutu.

 / Fot. Kakarakak/http://warszawa.wikia.com/wiki/Plik:Kamienica_Matiasa_Taubenhausa.jpg, licencja Creative CommonsWłoski Instytut Kultury jako wydział kulturalny przedstawicielstwa Republiki Włoskiej w Polsce współpracuje z polskimi ośrodkami kultury, nauki i oświaty oraz mediami.

Głównym zadaniem jest oczywiście propagowanie kultury i języka włoskiego w Polsce, głównie
przez organizowanie kursów językowych, także o różnym profilu kulturalnym (dla tłumaczy, historia sztuki, język włoskich dla prawników, ekonomistów, służby zdrowia).

Instytut zaprasza włoskich aktorów, zespoły teatralne i muzyczne, artystów plastyków i
organizuje wystawy oraz koncerty. Mieszkańcy Warszawy zapewne mieli okazję zetknąć się z propozycjami Instytutu, prezentowanymi zarówno w jego siedzibie, jak i w wielu prestiżowych placówkach w stolicy.

Ogromną popularnością cieszą się "Kawiarenki literackie i poetyckie", podobnie jak wspólne śpiewanie włoskich piosenek (karaoke), bardzo w Polsce popularnych.

Instytut Kultury Włoskiej będzie od dziś informował czytelników Wiadomości24.pl o swojej ofercie, skierowanej nie tylko do odbiorców posługujących się językiem włoskim, ale także do tych, którzy choć języka (jeszcze) nie znają, to Włochy kochają i chcą je jeszcze lepiej poznać.

Już wkrótce będziemy mogli zaprosić czytelników do udziału w imprezach organizowanych przez Instytut, a jak obiecuje Paolo Gesumunno, odpowiedzialny w Instytucie za wymianę kulturalno-naukową, spodziewać można się też konkursów z nagrodami i darmowych biletów na wybrane imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

B.Nowak
  • B.Nowak
  • 04.11.2010 09:22

Bellissimo

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joanna Koprek
  • Joanna Koprek
  • 31.10.2010 09:54

Fantastyczna wiadomość!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alessandro Vanzi
  • Alessandro Vanzi
  • 09.09.2010 21:31

Stowarzyszenie Italiani In Polonia www.italianiinpolonia.org i Włosko-Polska Gazeta "Gazzetta Italia" www.gazzettaitalia.eu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Włochy są bardzo interesującym krajem zarówno pod wzgłądem geograficznym jak i kulturalnym! Mieszkając w Gdańsku jako nastolatek z wypiekami na twarzy starałem się zawsze wcisnąć pomiędzy dorosłych kolegów w Klubie Studentów "ZAK" w Gdańsku ażeby zobaczyó filmy Antonioniego lub Felliniego, lub Viktorio de Sica "na żywo" ;)) - To były czasy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna wiadomość Pani Lidko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo miła wiadomość, oby więcej takiej wspólpracy międzynarodowej. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, świetnie. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztofie, ja podobnie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla Instytutu i dla... Wiadomości 24! Jako miłośnik Włoch i języka włoskiego bardzo się cieszę. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.