Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2614 miejsce

Instytut Matki i Dziecka otwiera oddział po remoncie

Od poniedziałku, 20 lipca, Klinika Położnictwa i Ginekologii warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka, po dwutygodniowym remoncie pomieszczeń, znowu będzie przyjmować kobiety do porodu i na oddział patologii ciąży.

Nowe akrylowe posadzki lśnią czystością / Fot. Witold StrobelW ostatnich kilku tygodniach wiele miejsca w mediach zajęła sprawa przerw w pracy warszawskich porodówek. Jednym z takich szpitali, gdzie przez dwa tygodnie oddział porodowy został wyłączony był Instytut Matki i Dziecka. Od 6 do 19 lipca Klinika Położnictwa i Ginekologii była zamknięta z powodu remontu sal. Na przerwę w działalności wyraziło zgodę Mazowieckie Centrum Zdrowia Publicznego.

W 2008 roku w Instytucie Matki i Dziecka urodziło się 1716 dzieci / Fot. Witold StrobelZakres prac znacząco wykraczał poza zwykłą dezynfekcję, którą można prowadzić na bieżąco. Magdalena Wysocka, dyrektor kliniczny Instytutu, tłumaczy, że przerwa była konieczna na dokonanie remontów i odnowienie pomieszczeń Kliniki.
- Pomalowane zostały prawie wszystkie ściany a posadzki pokryto podwójną warstwą specjalnego akrylu. Z tego względu klinika musiała zostać wyłączona z funkcjonowania. Powierzchnia akrylowa schnie kilka godzin i nie można po niej chodzić. Dopóki akryl nie wyschnie emituje rożnego rodzaju substancje chemiczne. Nie chcieliśmy, aby kobiety w ciąży i noworodki były na to narażone. Teraz już oddział bezpiecznie może przyjmować pacjentki – wyjaśnia Sala operacyjna gotowa na przyjęcie pacjentek / Fot. Witold Strobeldyrektor Wysocka.

Klinika Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka specjalizuje się w trudnych przypadkach patologii ciąży i porodu. Tutaj na świat przychodzą m.in. wcześniaki, noworodki matek chorych na HIV oraz dzieci o bardzo małej masie urodzeniowej. Do Kliniki kierowane są również ciężarne z wykrytymi wadami płodu, bo Instytut Matki i Dziecka jako jedyny ośrodek w Warszawie wykonuje operacje chirurgiczne noworodków. Jednocześnie w IMiD działa Klinika Neonatologii, która opiekuje się chorymi noworodkami.
Ostatnie prace przed otwarciem Kliniki / Fot. Witold Strobel
W 2008 roku w Instytucie Matki i Dziecka przyszło na świat 1 716 dzieci. Jak tłumaczy dr Tomasz Maciejewski, kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii, w innych mniej wyspecjalizowanych ośrodkach wiele z nich nie miałoby szansy przeżycia.
- Od najbliższego poniedziałku 20 lipca wznawiamy przyjęcia na oddział – zapewnia dr Maciejewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jak długo tapety i wykładziny zostaną na swoim miejscu... Oddział okulistyczny też pięknie wyremontowali, tylko ktoś chyba oszczędził na klejach i innych materiałach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.