Facebook Google+ Twitter

Instytut Niemiecko-Polski w Darmstadt zaprasza na imprezy

Instytut Niemiecko-Polski w Darmstadt zaprasza na dwie imprezy w ramach Niemiecko-Polskiej Letniej Akademii, organizowane co roku w ramach propagowania kultury polskiej.

We wtorek 30 sierpnia o godz. 20, odbędzie się wykład pt. Polska i Europa, prof. dr Claudii Kraft z Uniwersytetu w Singen. Tematem wykładu będzie aktualna pozycja Polski w Europie i europeizacja polskiego społeczeństwa. Wykład odbędzie się w Darmstadt, Karolienenplatz 3, w Miejskim Archiwum Hesji. Wstęp jest wolny.

Z kolei w piątek 2 września, o godz. 19, w Literaturhaus w Darmstadt Kasinostr 3, wyświetlany będzie polski film "Różyczka" (Röslein). Wstęp
jestwolny.

"Różyczka" (Röslein)
reżyseria: Jan Kidawa-Błoński
scenariusz: Maciej Karpiński, Jan Kidawa-Błoński
premiera: 12 marca 2010 (Polska) 5 marca 2010 (Świat)
produkcja: Polska
gatunek: Dramat

Film otrzymał główną nagrodę na 35. Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2010 r. Zdobył także nagrody na Międzynarodowym Festiwalu w Moskwie w 2010 r. i na Festiwalu w San Francisco w 2011 r. Film opowiada o romansie znanego pisarza (inspirowany był historią Pawła Jasienicy) z młodą kobietą oraz o inwigilacyjnym aparacie władzy, gotowym zniszczyć każdego wroga.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. ubiegłego stulecia. Platoniczna fascynacja bohaterów, przekształca się w romans. Dotychczasowi oprawcy, stają się ofiarami, zaś dramat polityczny zamienia się w melodramat.

Tematyka ta będzie zapewne fascynująca dla środowisk niemieckich, zainteresowanych kulturą i transformacją polską.

Link Niemiecko-Polskiego Instytutu w Darmstadt

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ogromnie pożyteczny i wielce zasłużony Instytut Niemiecko-Polski, założony przez rodowitego łodzianina Karla Dedeciusza, Szkoda tylko, że przez Polonię w Niemczech mało doceniony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.