Facebook Google+ Twitter

Integracyjna wystawa sztuki Art-Brut

Będzie to druga wystawa integracyjna związana ze sztuką ART - BRUT, do której obrazy powstały podczas zajęć plastycznych Warszawskiego Nikifora przy współpracy ze znaną poetką Don Kichotką.

ten obraz został wykonany przez Dziewczynkę niepełnosprawnią 16 latkę z wierszami Don kichotki powstały w Łajskach / Fot. marek krauss13 lutego 2013 roku o godz 17, odbędzie się druga wystawa integracyjna w historii sztuki ART - BRUT. Prace wykonane zostały podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez Warszawskiego Nikifora przy współpracy Don Kichotki. Uczestnicy tworzyli własne dzieła bez żadnego nacisku z moje strony, wg własnej wyobraźni. W zajęciach uczestniczą dzieci od 4 do 16 lat. Do obrazów tworzonych przez dzieci wiersze dopisuje Don Kichotka. Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz 17 w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach koło Wieliszewa. Na ten obraz został wykonany przez karolinę niepełnosprawnią 16 latkę z wierszami Don kichotki powstały w Łajskach / Fot. marek krausswystawie będą pokazane obrazy z początku mojej twórczości, kiedy zaczynałem bez żadnej pomocy z zewnątrz karierę jako Warszawski Nikifor.

Zaprezentowane zostaną obrazy dzieci i młodzieży z Łajsk oraz z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z Legionowa, a także z TPD "Helenów" z Międzylesia. Nie będzie to jedyna wystawa w 2013 roku. Obrazy będą jeszcze wystawione w Nowym Dworze Mazowieckim, Aninie, Ząbkach, Przasnyszu, na ten obraz został wykonany przez szescioletnią uczestniczkę Martę z wierszem Don kichotkę powstały w Łajskach / Fot. marek krausswarszawskiej Woli i w miejscowości Czubajowizna. Przygotowywane są wystawy w Muzeum Chopina w Olsztynie oraz w Danii. Odbędą się też plenery w posiadłości w Teodorówce.

Wystawa ma celu pokazanie nowych talentów najmłodszego pokolenia. Zajęcia w Łajskach są jedynymi w Polsce oraz prawdopodobnie na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.