Facebook Google+ Twitter

Inteligencja kontra nieprzemyślane frazesy

Chociaż lekarze i pielęgniarki stoją raczej na straconej pozycji wobec strony rządowej, to za bardzo inteligentną formę manifestowania niezadowolenia należy im się laur zwycięstwa, przynajmniej tego moralnego.

To pierwszy taki strajk w Polsce. Może środowisko lekarskie i pielęgniarskie zainicjuje nową formę obywatelskiego nieposłuszeństwa i wylewania frustracji. Bez przemocy, bez wulgaryzmów, bez niepotrzebnych nerwów, chociaż w takiej sytuacji trudno zachować spokój. Co w zamian? Odwołanie się do społeczeństwa, do solidaryzmu, jak to kiedyś już bywało. Publiczne, inteligentne wykazywanie absurdalnych pomysłów rządzących i błędów w ich poczynaniach. Pojawiła się prawdziwa pani doktor w kamaszach oraz kieszonkowe kajdanki dla lekarzy z apelem do pani premier Gilowskiej o możliwość odpisania ich od podatku. Były pozdrowienia dla doszukujących się wszędzie nadużyć funkcjonariuszy CBA. W zestawieniu ze stroną rządową prawdziwy profesjonalizm.

Bo co też prezentują wybrańcy narodu? Nie ma kto przyjąć postulatów od pielęgniarek. Żaden minister się na to nie odważył. Delegacja została przyjęta jedynie przez posła Maksymiuka, który tak naprawdę nic nie może. Wizyta miała więc raczej charakter towarzyski, a nie merytoryczny. Premier Gosiewski rozbawia dziennikarzy błyskotliwymi wypowiedziami - szczególnie o niedogotowanej marchewce oraz wielokrotnie mówi o jakiejś stronie społecznej. Strona społeczna to, strona społeczna tamto. Co to jest ta strona społeczna? Nikt tego nie wie, ale brzmi to zadziwiająco. Tak jak by pan premier był ponad społeczeństwem. Bowiem czym jest strona społeczna wobec strony rządowej? Niczym.

Szkoda, że brak miejsca na prawdziwą dyskusję, na szacunek do obywateli kraju, który się reprezentuje. Postulaty ministrów i premierów są prezentowane w otoczce dumy i pretensji, że ktoś w ogóle śmie wychodzić na ulicę. Przecież Polska jest świetnie rządzona i wkracza na świetlaną drogę. Nie ma zrozumienia, nie ma próby dogłębnego przeanalizowania sytuacji. Jest to co zwykle. Maskarada polityczna i mydlenie oczu. Ale jest też dobry znak. Społeczeństwo, a przynajmniej jego znaczna część, dostrzega istniejący stan rzeczy i odczuwa potrzebę solidaryzmu. A silne, myślące społeczeństwo może naprawdę wiele...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Znakomity tekst, czas żeby obudziło sie społeczeństwo obywatelskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma właściwej reakcji ze strony rządu, ponieważ ten własnie rząd dwugłośnie uchwalil swoja nieomylność, a grupa satelitów skutecznie wyraża zachwyty ich ( rządu) działaniem.
I tak jak żadna konstytucja na świecie nie przewiduje rzadów bliźniaków, tak rządzący bliźniacy nie przewiduja innej opcji jak zamordyzm. Co widać i słychać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.