Facebook Google+ Twitter

Inteligentny telewizor Samsunga nie potrzebuje pilota!

Sterowanie głosem, gestami, a także rozpoznawanie twarzy. Do tego oczywiście dostęp do serwisów społecznościowych, Skype, witryn internetowych i masa aplikacji. Jest tylko jedno ale - czy to nadal telewizor?

Sonda

Czy obecny trend związany z coraz większym skomputeryzowaniem telewizorów uważasz za właściwy?

Nowe telewizory Samsunga ze sterowaniem za pomocą gestów i głosu oraz z rozpoznawaniem twarzy. / Fot. Samsung (materiały prasowe)Obecnie telewizja przechodzi rewolucję, nie tylko ze względu na przejście na standard nadawania DVB-T w Polsce. Odbiorniki telewizyjne starają się być jak najbardziej inteligentne. Producenci prześcigają się w prezentacji coraz to bardziej innowacyjnych funkcji.

Nowe telewizory LED firmy Samsung z serii 8, zagościły już w Polsce. Materiały reklamujące nowe, inteligentne funkcje już od jakiegoś czasu można obejrzeć... w telewizji i naturalnie w internecie. W ostatnim czasie oba te światy coraz bardziej się integrują. Teraz to za pośrednictwem telewizora można sprawdzić coś w sieci, porozmawiać przez komunikator Skype czy skorzystać z aplikacji. W nowej linii premium, Samsung Smart TV LED ES8000 odpowiada za to wszystko, bo ma nowy, dwurdzeniowy procesor.Telewizory Samsunga z linii premium Samsung Smart TV LED ES8000 / Fot. Samsung (materiały prasowe)Coraz więcej rzeczy możemy zrobić za pośrednictwem telewizora. Okazuje się, że także pilot nie będzie już nam potrzebny. Nowymi telewizorami Samsung można sterować głosem czy gestami, śledzonymi przez wbudowaną kamerę HD, dzięki Samsung Smart Interaction™. Do tego dochodzi rozpoznawanie twarzy. To wszystko ma służyć zapewnieniu jak największej wygody. W oficjalnych materiałach wideo prezentujących nowe funkcje, można np. zauważyć swoiste "witanie się" ze swoim telewizorem ("Hi TV" przetłumaczone jako "Smart TV. Włącz się."). Nie wiem, jaką frajdę może sprawiać rozmawianie z telewizorem, ale na razie jeszcze jej nie doświadczymy, gdyż telewizor nam nie odpowie. Możemy jednak np. głosem zmieniać kanał czy wyszukiwać i wybierać film, który mamy możliwość przewinąć, wykonując odpowiedni gest dłonią. Dużym plusem jest to, że język polski jest obsługiwany.

Ponadto dzięki technologii Micro Dimming Ultimate, optymalizującej podświetlenie LED, telewizory Samsung Smart TV LED z serii ES8000 mają zapewniać krystalicznie czysty obraz bez względy na to, czy jest on w 3D czy 2D. Nie zabrakło również nieco nowego designu.

Inteligentny telewizor Samsunga nie potrzebuje pilota! / Fot. Samsung (materiały prasowe)Wkroczyliśmy w erę, gdzie telewizory coraz częściej podobne są raczej do komputerów. Samo oglądanie telewizji powoli staje się tylko jedną z możliwych funkcji. Ten "kombajn", często określany jako "serce domu", ciągle na nas patrzy przez swoją kamerę HD, słucha i wykonuje nasze komendy, a wewnątrz drzemie moc i możliwości komputerów. To wszystko brzmi bardzo nowocześnie, ale tylko patrzeć, kiedy hakerzy
zainteresują się tymi nowymi "wcieleniami" telewizorów.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Lidia Koza
  • Lidia Koza
  • 11.06.2012 14:03

Ja chyba wole jednak tradycyjny pilot. A co jeśli zachoruje i stracę głos ;) Poza tym nie wydaje mi się żeby to tak faktycznie wszystko wyglądało. Ja jak na razie testuję inną nowinkę a mianowicie 3D w telewizorze. Ostatnio kupiłam tv philipsa serii 8000 właśnie z 3D. Musze przyznać, że akurat to rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobno technologia jest tak zaawansowana, że potrafi odróżnić normalną rozmowę od wydania polecenia. Tak przynajmniej utrzymywano podczas prezentacji: http://www.youtube.com/watch?v=lqLghooOcoc

Zastanawia mnie natomiast dlaczego nie pokazano wydawania komend głosowych w języku polskim - nie było to jeszcze gotowe czy może nie działa to tak wyśmienicie jak utrzymuje producent?

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 22.05.2012 09:40

samsung to niewątpliwie leader technologii, jednak sterowanie głosem i gestami to absurd: trzeba uważać na to co się mówi i co pokazuje, nie wspominając, że gadanie do tv, gdy domownicy śpią, czy gestykulowanie, gdy jest przygaszone światło to lekkie nieporozumienie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko fajnie dopóki to nie będzie jedyna wersja możliwa do kupienia na rynku. Jak będzie, to obawiam się, że ludzie zaczną doceniać stare telewizory...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.