Facebook Google+ Twitter

Intensyfikacja strajku na lotnisku w Budapeszcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-19 20:49

Coraz większy chaos panuje na międzynarodowym lotnisku Ferihegy pod Budapesztem. Pracownicy obsługi naziemnej wznowili akcję strajkową przerwaną na okres świąteczny.

Na lotnisku zlokalizowanym pod węgierską stolicą strajkują niemal wszyscy z 300 pracowników obsługi naziemnej. W hali odpraw tworzą się coraz większe kolejki zniecierpliwionych podróżnych.

Nie działa terminal pierwszy i terminal 2B. Na terminalu 2A funkcjonują jedynie trzy przejścia kontroli pasażerskiej. Samoloty mają opóźnienia sięgające od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Rzecznik lotniska Domokos Szollar nie wykluczył też odwołania lotów.

Pracownicy lotniska rozpoczęli strajk 10 grudnia i przerwali go na okres świąteczny. Związkowcy domagają się podpisania nowej umowy zbiorowej. Ważność dotychczas obowiązującego dokumentu wygasa w lutym, a właściciel 75 procent akcji lotniska - niemiecka firma budowlana Hochtief - zapowiada zbiorowe zwolnienia.

Aby złagodzić skutki strajku właściciel lotniska zatrudnił w grudniu 44 greckich kontrolerów. W styczniu wrócili oni do swojego kraju, ale pracodawca ostrzegł, że w każdej chwili mogą znów zastąpić strajkujących.

JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.