178761 miejsce

Inter królem w Mediolanie i całej Italii!

Już chyba nic nie jest w stanie odebrać Scudetto Interowi, który dzisiaj pokonał Milan w 265. derbach tego miasta. Po pierwszej połowie Rossonerri prowadzili po bramce Ronaldo 1:0, jednak po przerwie na boisku pojawił się Julio Cruz.

Serie AInter okazał się zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie sięgnął po kolejne trzy punkty. Było to sześćdziesiąte zwycięstwo Nerrazzurich odniesione nad rywalem zza miedzy w ramach rozgrywek Serie A (90-te w ogóle). Milan przegrał po raz pierwszy od 11 listopada zeszłego roku, kiedy to uległ na własnym obiekcie wiceliderowi ze stolicy – Romie 2:1.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę wypracowali sobie piłkarze Roberto Manciniego. Nie potrafili jednak wykorzystać dogodnych okazji do zdobycia bramek. W ich marnowaniu wyróżniał się przede wszystkim Argentyńczyk Herman Crespo. Zadanie dzisiejszym gospodarzom ułatwiali obrońcy rywali, którzy raz po raz popełniali kardynalne błędy. Gdyby zespół niebiesko-czarnych popisał się większą skutecznością z pewnością któryś z piłkarzy Milanu zaliczyłby dzisiejszego popołudnia niechlubną asystę. Gdy wydawało się, że bramka dla Interu jest tylko kwestią czasu „goście” przeprowadzili kontratak, który strzałem z trzydziestu metrów wykończył Ronaldo! Była 40. minuta spotkania. Nie pomogło 30 tysięcy gwizdków jakie zakupili kibice Nerrazzurich, by uprzykrzyć grę Brazylijczykowi. W 2002 roku opuścił on zespół z San Siro i przeniósł się do słonecznej Hiszpanii zapominając ile zawdzięcza włoskiemu zespołowi.

Druga połowa wyleczyła jednak wszystkich z nadziei na pierwszą porażkę Interu w obecnym sezonie. Roberto Mancini w 54. minucie wprowadził za nieskutecznego Crespo Julio Ricardo Cruza i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Siedem minut później ów zawodnik pokonał z kilku metrów Didę, a w 75. minucie znakomicie zagrał do Ibrahimovica, który nie miał wyjścia i musiał wyprowadzić Inter na prowadzenie.

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo na Stadio Olimpico odniósł wicelider Serie A – AS Roma. Podopieczni Spalettiego po ciekawym spotkaniu pokonali rywala z Udine 3:1. Dwie bramki, w tym jedną z karnego strzelił kapitan zespołu, Francesco Totti, który z osiemnastoma bramkami przewodzi tabeli najlepszych strzelców obecnego sezonu.

Na trzecie miejsce w tabeli awansowała drużyna Lazio, która po ciekawym pojedynku pokonała zespół Regginy 3:2. To był pasjonujący mecz, obfitujący w niespodziewane rozstrzygnięcia. Gdy wydawało się, że gospodarze dotrwają do przerwy z jednobramkowym prowadzeniem, goście przeprowadzili w 45. minucie dwie akcje i na przerwę schodzili prowadząc 2:1. W 65. minucie do remisu doprowadził Foggia, który przebywa w Regginie na wypożyczeniu z... Lazio. Ostatecznie to jednak zespół ze stolicy Italii wygrał mecz. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 80. minucie rezerwowy Makinwa. Ten ostatni po meczu oskarżył zawodnika Lazio o rasizm. Salvadore Aronica miał nazwać Nigeryjczyka po jednym ze starć “czarnuchem”. Zawodnik Biancoceleste zdecydowanie zaprzeczył tym oskarżeniom.

Tabela Serie A - stan na 11.marca 2007r. /Opracował Marek Iwaniszyn

Na rzecz Lazio trzecia lokatę w tabeli Serie A utraciła drużyna Palermo. Sycylijczycy w ostatnim czasie grają fatalnie i ich cała przewaga nad kolejnymi w tabeli rywalami jest już historią. Należy również pamiętać, że pozostałe drużyny mają do rozegrania jedno spotkanie więcej niż Palermo (po dramatycznych wydarzeniach na Sycylii kolejkę odwołano, a jedyne rozegrane spotkanie Palermo z Catanią zakończyło się wynikiem 2:1). Na prowadzenie zespół z Florencji wyprowadził w 33. minucie Rumun Adrian Mutu. Natomiast wyrównał pięknym strzałem z woleja na 19 minut przed końcem spotkania Urugwajczyk Cavani, który podpisał kontrakt z Rosanero dzień po Radosławie Matusiaku. Polaka z powodu kontuzji zabrakło dzisiaj w składzie sycylijskiego zespołu.

Bardzo dobrze spisująca się w rundzie wiosennej drużyna Ascoli Calcio odniosła w niej drugie zwycięstwo i opuściła ostatnią lokatę w tabeli. Tym razem udało się pokonać na wyjeździe Sienę 1:0. Zespół Ascoli zdobył w rundzie rewanżowej do tej pory 10 punktów, czyli więcej niż w całej rundzie jesiennej (9 punktów)! Tym samym smutny debiut zaliczył w roli prezydenta klubu Pier Luigi Fabrizi, którego koncern wykupił udziały Paolo De Luci. Ostatnią lokatę w tabeli zajmuje po dzisiejszej serii spotkań zespół Parmy, który szczęśliwie zremisował z Atalantą w Bergamo.