Inter Mediolan - Tottenhamem Hotspur 4:3. Hat-trick Bale'a

Piłkarze Interu Mediolan pokonali Tottenhamem Hotspur 4:3 w meczu grupy A piłkarskiej Ligi Mistrzów. Gospodarze już w pierwszych piętnastu minutach strzelili trzy bramki. Hat-tricka dla Anglików strzelił fenomenalnie grający Gareth Bale.

Gareth Bale (P) z Tottenham strzela drugiego gola Interowi Milan. Inter Milan wygrał 4-3. / Fot. EPA/MATTEO BAZZIInter już w drugiej minucie wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu Zanettiego. Wynik na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Samuel Eto'o. Chwilę wcześniej za czerwoną kartkę boisko opuścić musiał bramkarz angielskiego zespołu - Gomes.

W 14. minucie trzeciego gola zdobył Dejan Stanković. Goście nie mieli pomysłu na to, jak przeciwstawić się świetnie grającym gospodarzom. Inter konsekwentnie dążył do zdobycia kolejnej bramki. Sztuka ta powiodła się w 35. minucie. Wówczas drugim trafieniem w spotkaniu popisał się kameruński napastnik - Eto'o. Rezultat ten do zakończenia pierwszej połowy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie lepiej zaczęli Anglicy, którzy zdołali strzelić bramkę. Świetną, indywidualną akcją popisał się walijski pomocnik - Gareth Bale. Zawodnik wszedł w pole karne i celnym strzałem w długi róg, pokonał golkipera drużyny z Mediolanu. Pod koniec meczu Bale strzelił jeszcze dwa piękne gole. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie Interu. Zaczęło pachnieć sensacją jednak "Kogutom" zabrakło czasu.