Inter Mediolan wygrywa Klubowe Mistrzostwa Świata

Drużyna prowadzona przez Rafaela Beniteza pokonała 3:0 w Abu Zabi zespół TP Mezembe z Demokratycznej Republiki Konga.

/ Fot. PAP/EPA/ALI HAIDERNa Zayed Sports City Stadium triumfator Champions League zmierzył się ze zwycięzcą Ligi Mistrzów CAF. Podopieczni trenera Lamine N'Diaye prezentowali się przez całe spotkanie słabiej od bardziej znanego i utytułowanego rywala z Europy. Inter przewyższał TP Mezembe piłkarską kulturą -znajomością rzemiosła, organizacją gry oraz indywidualnymi umiejętnościami poszczególnych zawodników.

Drużynie z Lubumbashi oczywiście nie można odmówić ambicji, woli walki, nawet kilka razy udało się zagrozić bramce rywali, sporo zamieszania robił Dioko Kaluyituka, który miał kilka niezłych okazji do strzału. Jednak na tak klasowego przeciwnika jak Inter, to było zwyczajnie za mało. W drużynie Interu niemal wszyscy wywiązali się ze swoich zadań i zagrali więcej niż poprawnie. Zdecydowanie wyróżnił się natomiast Eto’o. In minus znów Diego Milito, który ciągle nie może wejść na wysokie, piłkarskie obroty na jakich grał w ubiegłym sezonie.

Strzeleckie popisy Interu rozpoczął w 13 minucie Goran Pandev, któremu drogę do bramki znakomitym podanie otworzył Samuel Eto’o, a macedoński napastnik spokojnie wykończył akcję.
Cztery minuty później Eto’o wystąpił w roli głównej, puentując golem akcję całego zespołu. Z prawej strony dośrodkował kapitan mediolańczyków Javier Zanetti, piłki nie opanował Pandev, ale w sekundzie dobiegł do niej kameruński napastnik, który precyzyjnym strzałem podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie Inter oddał pole drużynie rywali, ale podopieczni Beniteza cały czas kontrolowali sytuację na boisku, raz po raz groźnie atakując. Drużyna TP Mezembe zagrała odważniej, stwarzała groźne sytuacje pod bramką Julio Cesara, ale w żadnym momencie prowadzenie Interu i końcowy sukces nie wydawały się zagrożone. Swoje zwycięstwo Inter przypieczętował w 85 minucie, kiedy to rezerwowy Jonathan Biabiany wykorzystał znakomite podanie ze środka pola i podwyższył na 3:0.

Inter zwyciężył pewnie i zasłużenie nie forsując zbytnio tempa gry.

Inter : TP Mezembe 3:0

Składy:
Inter Mediolan: Julio Cesar, Maicon, Cordoba, Lucio, Chivu (Stankovic 54’), Zanetti, Motta (MacDonald 87’) , Cambiasso, Pandev, Milito (Biabiany 70’), Eto’o