Facebook Google+ Twitter

Interakcje - "Boże igrzysko" już we wtorek!

Już w najbliższy wtorek odbędzie się druga dyskusja z cyklu "Interakcje - między tradycją a współczesnością".

"Interakcje" to cykl całorocznych dyskusji poświęconych tradycji i jej roli w kształtowaniu współczesnego patrzenia nie tylko na kulturę, ale całą otaczającą nas rzeczywistość. "Interakcje" odpowiadają na zapotrzebowanie nie tylko studentów kierunków humanistycznych, ale również innych ludzi chcących się rozwijać i poznawać świat.

Jednym z głównych zadań panelu jest także powrót do kultury dyskusji - po pierwsze przez słuchanie i poznawanie różnych, często sprzecznych, sądów na interesujące tematy, po drugie, przez aktywny udział w dyskusji: mobilizujący do pracy, poszerzający zakres wiedzy z poszczególnych dziedzin. Wiąże się to również z propagowaniem kultury dyskusji – próbą udowodnienia, że dialog prowadzony w stylu akademickim, może jednocześnie być merytoryczny i twórczy.

Każde spotkanie dotyka innej sfery rzeczywistości, zajmuje się innymi kategoriami współczesnej kultury.
Najbliższe, którego gośćmi będą Jerzy Sosnowski i Stanisław Obirek będzie skoncentrowane głównie na problematyce wolności. Czym jest wolność? Jaki jest stosunek tradycji do wolnej woli? Czy jakiś Bóg jest potrzebny? Gdzie jest jego miejsce? Czy człowiek wybiera czy jest wybierany?
To tylko niektóre pytania, na jakie zgromadzeni będą szukać odpowiedzi podczas spotkania. Dyskusję poprowadzi dr Tadeusz Mazur z zakładu Filozofii Religii UW.

Organizatorami panelu są Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Niezależne Zrzeszenie Studentów UW, Towarzystwo Literackie im.A.Mickiewicza oraz Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

"Interakcje - między tradycją a współczesnością"
9 grudnia
Dom Literatury
Krakowskie Przedmieście 87/89
godz. 17

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.