Facebook Google+ Twitter

Interaktywne tablice ułatwiają prace nauczycielom i uczniom

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-24 08:10

Do świętokrzyskich szkół trafiło już ponad 100 nowoczesnych tablic interaktywnych. Działają one jak dotykowy ekran, na którym nauczyciele oraz uczniowie mogą wyświetlać dowolną treść, zdjęcia, a nawet łączyć się z internetem.

Tablica interaktywna w Zespole Szkół w Mąchocicach Kapitulnych (świętokrzyskie) / Fot. Michał MichtaZdaniem dyrektorów szkół tablice ułatwiają prace nauczycielom i uczniom. Janina Godek, dyrektor gimnazjum w Mąchocicach Kapitulnych jest przekonana, że interaktywne tablice dodatkowo uatrakcyjniają lekcje. Wszyscy są zafascynowani nowymi urządzeniami, czasem trudno wyprosić klasę z sali po skończonej lekcji- twierdzi Janina Godek.

Nowoczesne tablice szkoły otrzymały w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich. W tym roku do szkół trafią także zestawy classmate, czyli kilka netbooków połączonych bezprzewodowo w sieć. Na szkolenia pedagogów wydane zostanie ponad 3 Tablica interaktywna w Zespole Szkół w Mąchocicach Kapitulnych (świętokrzyskie) / Fot. Michał Michtamln zł.

Taką pomoc chciałyby też otrzymywać szkoły w miastach. Kieleccy radni wystąpili do prezydenta, żeby poprosił marszałka o umieszczenie w programie miejskich placówek.

Michał Michta
http://maslow.info.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.