Facebook Google+ Twitter

Interdisciplinary Fringe Festival Wrocław 2011 startuje 14 września!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-30 15:09

Zbliżamy się do rozpoczęcia pierwszej edycji interdyscyplinarnego festiwalu multimedialnego Interdisciplinary Fringe Festival Wrocław 2011. Ten wzorowany na strukturze słynnego przeglądu w Edynburgu festiwal rozpocznie się 14 września i trwać będzie do 7 października.

 / Fot. mat. prasoweIFF to wielki eksperyment artystyczny dla kochających teatr, muzykę, taniec, kino artystyczne, sztuki wizualne i wszelkie inne formy wyrazu artystycznego. Polecamy spojrzeć na program festiwalu by przekonać się, że naprawdę warto wybrać się do Wrocławia i już rezerwować sobie czas na przyszły rok.

Liczymy, że pomysł, który sprawdził się na podobnych imprezach na całym świecie, od Australii i Nowej Zelandii, po Kanadę, Stany Zjednoczone (Nowy Jork), Europę (Dublin, Barcelona) przyjmie się również we Wrocławiu. Tym bardziej, że Wrocław to miasto spotkań i - podobnie jak Edynburg - ma wiele interesujących miejsc nadających się do prezentacji różnorodnych form sztuki.

Prezentujemy „sztukę w pięciu aktach” – przegląd projektów z różnych dziedzin poszukiwań artystycznych. Mamy nadzieję, że widzowie i zespoły, które się zgłaszają zaaprobują taką formę różnorodnego przeglądu sztuki. Wzorując się na słynnym Edinburgh Festival Fringe (The Fringe) chcemy umożliwić prezentację projektów, które w innych warunkach miałyby utrudniony dostęp do szerokiej widowni. Udostępniamy przestrzeń. Nie cenzurujemy. Oceniać będą tylko widzowie.

Pierwsza edycja nigdy nie jest prosta. Głęboko jednak wierzymy, że Wrocław pokocha festiwal, pozwoli mu rosnąć i podzielić szczęśliwy los festiwalu Fringe w Edynburgu, na którym w zeszłym roku zaprezentowało się ponad 35 tys. artystów, w ponad 2 tysiącach projektów z 60 krajów i sprzedano prawie dwa miliony biletów. Miłośnicy festiwalu mieli dziennie do wyboru ponad 1300 imprez w kilkuset lokalizacjach. A na początku, w 1947 roku, w festiwalu wzięło udział zaledwie osiem zespołów – tych, które nie zostały przyjęte na Edinburgh International Festival. Rok później szkocki dramaturg i dziennikarz, Robert Kemp, napisał, że na obrzeżach (na fringe) programu oficjalnego odbywają się ciekawe przedsięwzięcia alternatywne. Nazwa się spodobała i zafunkcjonowała jako nazwa festiwalu
i stała się zrozumiała na całym świecie niezależnie od języka. Dziś każdy, kto interesuje się sztuką, wie czym jest „fringe”. Dlatego i my użyliśmy tego określenia w nazwie naszego festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.