Facebook Google+ Twitter

Interesujące plany Teatru WARSawy na nowy sezon

Mający siedzibę przy Rynku Nowego Miasta 5/7 Teatr WARSawy przygotował na rozpoczęty właśnie sezon artystyczny 2014/2015 niezwykle ciekawie zapowiadające się wydarzenia. Kontynuowane będą między innymi występy kabaretu Pożar w burdelu.

Plakat 12. OPMW w Teatrze WARSawy. / Fot. materiał promocyjnyJuż w najbliższy poniedziałek, 15 września w Teatrze WARSawy rozpocznie się XII Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego. W programie znajdą się m.in. takie spektakle jak "Takaja" Wrocławskiego Teatru Lalek w reżyserii Edwarda Kalisza i Mariusza Wójtowicza, "Sex, Drugs, Rock and Roll" Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera w reżyserii Anety Groszyńskiej, "Performer" Warszawskiego Teatru Tańca w reżyserii i wykonaniu Bartosza M. Martyna, "Od przodu i od tyłu" Domu Kultury Węglin w Lublinie w reżyserii Stanisława Miedziewskiego czy "Synek" Kopalni Guido z Zabrza w reżyserii Macieja Podstawnego i "Moja droga B." Krystyny Jandy z warszawskiego Teatru Polonia w reżyserii Marka Koterskiego. Przegląd potrwa do 21.09., a już 26 września teatr zaprosi na premierę "Ofiary" Saula Bellowa w układzie dramaturgicznym Moniki Rejtner i w reżyserii Adama Sajnuka. Wystąpią: Aleksandra Justa, Grzegorz Małecki, Adam Sajnuk, Tomasz Drabek i Stanisław Banasiuk.

Teatr WARSawy przy Rynku Nowego Miasta 5/7 w Warszawie. / Fot. Krzysztof KrzakMiesiąc później (28 października) Teatr WARSawy zaprosi na premierę sztuki "Jestem swoją żoną" amerykańskiego dramaturga Dougha Wrighta w reżyserii Karoliny Kirsz, ze scenografią Aleksandry Szempruch i Adamem Paterem w roli głównej (Charlotty von Mahlsdorf urodzonej jako Lothar Berfelde, która już jako nastolatka odkryła, że jest kobietą w ciele mężczyzny). W połowie listopada br. na afisz teatru przy Rynku Nowego Miasta wejdzie "Wasza Wysokość" Anny Wakulik w reżyserii Katarzyny Kalwat. Sztuka opowiada historię Wandy Rutkiewicz. Biografia alpinistki skłoniła autorów sztuki do zastanowienia się, jak dzisiaj czułaby się w górach bohaterka podobna do Rutkiewicz. Czwórka bohaterów postanawia wejść na szczyt owianej złą legendą góry. W rolach głównych wystąpią: Jadwiga Jankowska - Cieślak, Monika Pikuła, Tomasz Tyndyk i Henryk Niebudek.

W lutym 2015 roku odbędą się Targi Teatru pod hasłem "Teatr Otwarty". Ten trzyetapowy projekt nastawiony jest na wspieranie i promowanie warszawskich twórców poprzez umożliwienie im przygotowania i wystawienia spektaklu. W trakcie targów twórcy 10 wybranych spektakli będą mogli zaprezentować na scenie "zapowiedzi" swoich produkcji. Pięć z nich propozycji zostanie wyprodukowanych w Teatrze WARSawy.

W marcu i czerwcu w Teatrze WARSawy odbędą się dwie premiery nawiązujące do znanych i ważnych w historii kina filmów: teatralną wersję "Nocnego kowboja" opartą na scenariuszu Waldo Salta do filmu Johna Schlesingera z 1969 r. z Dustinem Hoffmanem wyreżyseruje Kuba Kowalski w adaptacji Julii Holewińskiej, zaś Piotr Ratajczak przedstawi adaptację scenariusza "Krótki film o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.