Facebook Google+ Twitter

Interkomy kasowe - bezpieczna komunikacja z personelem w miejscac

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-02 09:24

W dzisiejszych czasach istnieją liczne zagrożenia takie jak narastająca przestępczość zorganizowana, rosnąca agresja związana z powszechną dostępnością używek.

Eliminując błędy projektowe lub lekkomyślność inwestorów ograniczających koszty budowy, część zabezpieczeń tego typu narzucona jest przez wymogi, zasady lub normy regulujące bezpieczeństwo pracowników, lub przepisy przeciwpożarowe. Oczywiście w przypadku racjonalnego podejścia możliwe jest ich zastosowanie z uwagi na logikę i rachunek ekonomiczny. Zakładając zniżkę w ubezpieczeniu buduje się boksy kasowe wyposażone w przegrody szybowe utrudniające napad i rabunek pieniędzy. Zmierzając powoli do tematu naszych rozważań wróćmy do funkcjonalności takich przegród. Dzięki takim urządzeniom jak interkomy kasowe przegrody bierne są w pełni funkcjonalne. Nie ograniczają komunikacji, nie przeszkadzają w prowadzeniu określonej działalności, nie spowalniają obsługi i dzięki takim rozwiązaniom przyjęły się do powszechnego zastosowania.

Co istotne dzięki nieskomplikowanemu urządzeniu zachowujemy najwyższą funkcjonalność obsługi i komunikacji rezygnując z kontaktu osobistego. Interkomy kasowe są bezobsługowe, dają możliwość kontaktu pomiędzy petentem, a obsługą w komfortowy sposób. Wszystko dzięki funkcjonalności bazy głównej, która dokonuje przekazu głosu na drugą stronę przegrody. Wystarczy, że osoba zbliży się na określoną odległość do mikrofonu zamontowanego w stacji bazowej, a głos zostanie przekazany przez głośnik umiejscowiony w module personelu. Dzięki odpowiedniemu mikrofonowi dźwięk jest w miarę możliwości wyselekcjonowany i w może zostać automatycznie ściszony lub wzmocniony - dla wygody osoby obsługującej panel personelu. Panel personelu, który jest oddalony od przegrody znajduje się głośnik wewnętrzny i mikrofon na statywie, ponadto panel ten wyposażony jest w ręczną regulację głośności głośnika zewnętrznego (dla klienta) i głośnika wewnętrznego (dla personelu). Dodatkową zaletą interkomów kasowych, przynajmniej tych zaawansowanych jest możliwość podłączenia urządzenia zapisującego rozmowy.

Stosując, zatem interkomy kasowe i ograniczając osobisty kontakt pomiędzy osoba zewnętrzna, a personelem nie rezygnujemy z komfortu obsługi. Weźmy pod uwagę lotnisko międzynarodowe, gdzie przewijają się setki tysięcy, a nawet miliony osób rocznie. Trwałe odgrodzenie wzmocnioną szybą personelu przy pierwszej weryfikacji pozwala na wyeliminowanie niebezpieczeństw związanych z najbardziej zdesperowanymi i agresywnymi osobami, a zastosowanie interkomu kasowego umożliwia zarówno komunikację jak i wydawanie poleceń.

interkomy kasowe - http://abbgenway.pl/
(Bartosz Kowalski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.