Facebook Google+ Twitter

Internauci. Anonimowi krytycy bieżących wydarzeń

Anonimowe komentarze zamieszczane w sieci, ociekające brutalnością, ludzką głupotą, czy też wzajemnym oczernianiem innych użytkowników. Zjawisko marginalne w naszym kraju, czy też smutna prawda o ludzkiej mentalności?

Józef Piłsudski powiedział kiedyś o naszym narodzie, że jest wspaniały, ale do ludzi miał wyraźne zastrzeżenia (cytatu nie przytoczę, bo pada słowo w języku polskim powszechnie uznane za obraźliwe). Czy się mylił?

Co ważniejsze wydarzenia obserwuję w sieci, bo w XXI wieku, sprawdzając nawet skrzynkę elektroniczną, ma się okazję być "na bieżąco" dzięki migającym na górze ekranu paskom z newsami. Katastrofa smoleńska, w której zginęła cała masa ludzi (i nieważne tu są opcje polityczne, poglądy, czy partie). Po prostu: tragedia, bo ginie cała masa osób i... w sieci budzi się komitet znawców doskonałych, którzy wylewają pomyje, krytykują, nieboszczyków oczerniają, wyciągają wszystkie brudy etc. O dawnej (niestety już) zasadzie, że o zmarłym albo się mówi dobrze, albo wcale, nikt nie pamięta. Danego człowieka nie widzi się jako właśnie CZŁOWIEKA, ale jako program partii itp. (już nie wspominając o tym, że w katastrofie zginęli nie tylko ludzie związani z Sejmem, ale i duchowni i wielu innych).

Zmarła Wisława Szymborska, której wiersze nie każdy przecież musi lubić, ale nie zmienia to faktu, że Nagrodę Nobla dostała i na pewno nie na ładne oczy. Ale zostawiam to na boku, nie mnie oceniać jej wiersze, bo są od tego znawcy. Zmarła to wszystkie brudy się wyciąga, rozgrzebuje biografię itp. Co ciekawsze, to że już kilka godzin (a może i minut) po śmierci poetki obudzili się nagle "znawcy" historii i polskiej poezji, którzy snuli swoje teorie i rozgłaszali "badania" nad życiorysem Szymborskiej. Przykro było czytać te wszystkie komentarze, czasem mógł się pojawiać wstyd za tych wszystkich komentatorów, ale Nil jeszcze wiele razy będzie musiał wylać, nim się choć trochę ludzka mentalność zmieni.

Teraz głośno się zrobiło o księdzu, który był oskarżony o pedofilię, a jego spalone ciało odnaleziono na cmentarzu. Kuria poprosiła o niesnucie swoich dociekań, ale znowu znalazła się grupka "znawców" i na forach nie dość, że naśmiewają się ze śmierci księdza, plują jadem, to jeszcze przy okazji opluwają cały Kościół. Fakt, że tu doszło do osobistej tragedii, gdzieś tam w kostnicy spoczywają ludzkie zwłoki, tego się już nie bierze pod uwagę. To, że ten ksiądz miał rodzinę, znajomych, przyjaciół, to także jest takie niedostrzegalne dla ludzkich oczu. To, że sącząc jad i całą swą frustrację wylewając na zmarłego, tak naprawdę krzywdzi się tych żałobników, nie jest już takie jasne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

ab
 • ab
 • 13.08.2012 16:12

ps. nie mówiąc o tym, że nie o krytykę tu chodzi, tylko krytykanctwo, chamstwo, plucie jadem, itd, itp. Krytyka to całkiem byłaby potrzebna nawet. Każdemu. Ale zdaje się, że nie o nią w artykule chodzi

Komentarz został ukrytyrozwiń
ab
 • ab
 • 13.08.2012 16:10

panie Grzegorzu, o panu całe mnóstwo ludzi pisze krytycznie. I co z tego wynika?
Owszem, kościół powinien być przejrzysty, ale stwierdzenie, że sam sobie winien to spore uproszczenie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wracając do treści artykułu:
- jeśli chodzi o kościół to sam jest sobie winien. Gdyby takie "czarne owce" jak w każdej innej pracy wyrzucali z niego natychmiast na bruk, to nikt by nie nie pisał o nim krytycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irenka Majkowska
 • Irenka Majkowska
 • 12.08.2012 22:03

Irena Majkowska. Dzisiaj 21:42 , Przybylski na już nowe artykuły , wiesz ile ma juz punktów , pół Polski klikało , hahaha

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irenka Majkowska
 • Irenka Majkowska
 • 12.08.2012 22:01

Irena Majkowska. Dzisiaj 21:42 , zastanowiłaś się nad tym czy Pan Przybylski ma rodzinę ,która może zapunktować ? jest to logiczne dla umysłów ścisłych lecz nie dla niedorozwojów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 12.08.2012 21:52

Jeśli tak jest w istocie to dziecinada. Myślę ,że każdy bawi się dla własnej satysfakcji - punkciki to rzecz trzeciorzędna . Ważniejsze wg mnie komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irenka Majkowska
 • Irenka Majkowska
 • 12.08.2012 21:51

hahahah , pojawiła się Irena Majkowska , zakochałaś się w A.P ???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena Majkowska.
 • Irena Majkowska.
 • 12.08.2012 21:42

Przybylski-spasuj, nie poniżaj się. Jolka Dzisiaj 21:11 Proszę mi wierzyć, można, Stąd każdy art Przybylskiego zaczyna się od 3x5 w ocenach. W rezerwie pozostawia sobie jeszcze dwa limity. Ma rację pan Ociąg.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kobieta
 • Kobieta
 • 12.08.2012 21:17

Marek Ociąg Dzisiaj 20:48 , warunek czy umiesz czytać czy tylko bawić się jak świnia lub knur :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 12.08.2012 21:11

@ Panie Marku Ociąg , a jak to możliwe [ technicznie ] punktować samego siebie ?
Na początku swojej przygody na W 24 podpisywałam się pełnymi danymi . Po epitetach , ubliżaniu , złorzeczeniu nie wytrzymałam . Plucie na nick wydaje się mniej bolesne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.