Facebook Google+ Twitter

Internauci. Anonimowi mają głos

Nawiązując do artykułu Dariusza Okonia "Internauci. Anonimowi krytycy bieżących wydarzeń", pozwolę sobie na polemikę.

Prawdą jest, że Internet jest całym spektrum myśli, postaw i zachowań. A ponieważ większość internautów pozostaje anonimowa, są chwile, w których ta anonimowość zabiera rozsądek. Ale nie uogólniajmy. Wielu z nich, to rzeczowi i myślący ludzie. W końcu to oni doprowadzili do zablokowania ACTA, to oni z pomocą sieci nagłaśniają sprawy zaginięć, to oni organizują zbiórki dla potrzebujących.

Czytaj także: Internauci. Anonimowi krytycy bieżących wydarzeń

Co do atakowania osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej, to myślę, że w ogromnej większości adresatem ataków byli Ci, którzy snuli fantastyczne teorie na temat jej przyczyn. Internet śmiał się nie z ofiar, ale z krasnoludków, które rozpylały tam mgłę. Powodem krytyki były megalomańskie obsesje posła A. Macierewicza, jakoby to Rosja dokonała zamachu na naszego prezydenta. Tak na marginesie, to nie wiem, jaki miałaby w tym cel? Rosja to kompletnie nie ta liga. Oni grają w Ekstraklasie i tam mają swoje cele. Natomiast PiS, na czele z panem Macierewiczem, sugerując, że zamach to sprawka Rosji, zachowuje się wedle przysłowia: „konie kują, żaba nogę podstawia”.

Co do W. Szymborskiej – pełna zgoda. Nagrodę Nobla przyznali jej akademicy szwedzcy, a nie władza ludowa z czasów PRL-u. Można czytać jej poezję lub nie. W niczym nie zmienia to faktu, że pani W. Szymborska była wielką postacią.

Jeśli chodzi o księdza, który najprawdopodobniej popełnił samobójstwo, to pan D. Okoń pomija w swoim tekście jeden bardzo istotny fakt. Otóż głośno zrobiło się o tej śmierci, ponieważ ksiądz miał już, zdaje się, postawione zarzuty pedofilii. Czy jego śmierć sprawiła, że automatycznie został z tych zarzutów oczyszczony?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Piotrze, polemika ciekawa i zgadzam się z nią, tzn. z tym, że internauci to nie tylko ci ,,źli" i ,,niedobrzy" komentatorzy, ale i ludzie, którzy pomagają charytatywnie, czy walczą z łamaniem praw (sam zabierałem głos przeciwko ACTA na blogu i forach). Napisałem na końcu swojego materiału, że tacy ,,anonimowi" użytkownicy, którzy popisują się swoim wątpliwym intelektem, to być może margines, bo wiele jest osób, które bezinteresownie pomagają :)

Co do teorii katastrofy smoleńskiej to zgadzam się z tym, że powstawało bardzo dużo różnych teorii (może zbyt dużo), ale mi nie chodziło o to. Zwolennicy jednej opcji politycznej naśmiewali się z ofiar drugiej opcji, powstawała cała masa niesmacznych kawałów i tym podobnych. Nie chodziło mi o śmiech ze snutych przyczyn katastrofy, ale o brak szacunku do tych, którzy zginęli. Odnośnie pedofilii księdza spalonego na cmentarzu, to napisałem o tym, że był podejrzany o pedofilię. Sprawa, z tego co wiem, jest badana z tego i nie powinno się zbyt szybko osądzać. Poza tym nie piszę o tym, że w Kościele nie ma nadużyć wśród księży, bo byłoby to nieuczciwe. Takie zjawiska występują, tak jak i alkoholizm wśród księży, ale Kościół tego nie zamiata pod dywan i nie wmawia, że nie ma problemu. Żeby nie szukać daleko, to papież Benedykt XVI wspomina o tym w wywiadzie rzece ,,Przekroczyć Próg Nadziei", gdzie wskazuje na konkretne kary i działania w celu zapobiegania takim nadużyciom, ale nawet z logistycznego punktu widzenia nie da się wszystkiemu zapobiec, tak jak i w kwestiach walki z pedofilią wśród świeckich. W kontekście spalonego księdza chodziło mi o komentarze typu: ,,mamy nowego patrona - męczennika pedofilów", ,,Kościół wraca do spalania, tylko że bez stosów" itp. Ciężko takie rzeczy czytać, a co dopiero przepisywać teraz. Co do Szymborskiej to zgadzamy się :)

Dziękuję Panu za polemikę, bo bez wątpienia uzupełnia moją myśl (która niestety jest dosyć skrótowa). Nie rozbudowywałem poszczególnych punktów, ale ten komentarz może trochę uzupełni moją wypowiedź :)

Pozdrawiam,
Dariusz Okoń
Dariusz Okoń

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.