Facebook Google+ Twitter

Internauci apelują na Facebooku: Nie kupujcie książek w sieciówkach!

Współautorzy: Katarzyna Olczak

"Nie karm książkowego potwora - kupuj mądrze!!!", takim hasłem na Facebooku zachęca internautów do mądrego wydawania pieniędzy na książki autor akcji Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl.

Sonda

Gdzie kupujesz książki?

 / Fot. Piotr Drabik/W24Organizatorzy akcji apelują, żeby wszyscy ludzie kupujący i czytający książki, zastanowili się nad tym, gdzie wydają na nie pieniądze, do kogo te pieniądze trafiają i jaki ma to skutek dla rynku książek w Polsce.
Twierdzą, że kupowanie książek w sieciówkach (możemy się domyślić, że chodzi o największą sieć księgarni w Polsce - Empik) sprawia, że wartościowa lilteratura wydawana jest coraz rzadziej, a sieciowe księgarnie zalegają z wypłatami dla wydawców książek.

A Ty gdzie kupujesz książki? Weź udział w sondzie! -->

"Wydawcy mają coraz większy problem z odzyskaniem pieniędzy za swoje książki z dużych sieci księgarskich. Przez to maleje liczba tytułów pojawiających się w księgarniach, przez to maleją nakłady na marketing, przez to coraz większe problemy mają redakcje pism i serwisów literackich" - cytuje Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, autorkę bestsellerowej serii "Cukiernia pod Amorem", Piotr Miączyński na supermarket.blox.pl

O akcji jest głośno w internecie. Na facebookowej stronie "Nie karm książkowego potwora" polubiło już 1,6 tysiąca użytkowników. Komentarze są różne: jedni internauci popierają akcję, inni twierdzą, że bojkot i tak nie rozwiąże problemu.

Sieciówki, typu Empik, zawsze są wypełnione klientami, dlatego dziwić może fakt, że wielu czytelników pisze, iż i tak nie kupuje w nich książek. Dlaczego? Bo w takich sklepach jest dużo drożej niż na Allegro lub w internetowych księgarniach.
Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Internauta
  • Internauta
  • 30.11.2011 01:28

Nie opowiadajmy sobie, że to społeczna akcja. Empik wisi kasę wydawnictwom, więc zatrudniły agencję od czarnego RP, ta machnęła fan page na FB i tyle...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Kubiak
  • Andrzej Kubiak
  • 29.11.2011 14:52

@Kamil Kierzkowski - jeśli chodzi o cenę to jest ona w większości taka sama i w małych księgarniach i w empiku. Choć ja kupuję już od dawna w pewnej małej poznańskiej księgarni i nie dość że cena niby ta sama to i tak zawsze któryś z dwóch panów sprzedawców opuści parę groszy zwłaszcza właściciel potrafi zejść o 2zł nawet tym bardziej gdy kupię np 2 lub 3...

ps. pozdrawiam obsługę KiK-a ^^

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hm
  • Hm
  • 29.11.2011 11:46

Wspomnieli o akcji, zapomnieli napisać skąd się wzięła-empik zalega dostawcom, narzuca monolistyczne zasady współpracy, wprowadza do umów zapisy które godzą w interesy dostawców na lata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego w takim razie jeżeli Empik to takie zło , sami wydawcy promują swoje książki często w salonikach Empiku , a nie w księgarniach .
Dodatkowo Empik ma zasadnicze ułatwienie , często zamawiam książkę i zostaje sprowadzona , w kilku księgarniach usłyszałam lekceważące niema w tej chwili , lekceważącym głosem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ewo - oczywiście zmiana przyzwyczajeń jest trudna. Ale zakładając, że nie nastąpi nie warto robić żadnych pozytywnych działań...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Staram się nie kupować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adrian Sokołowski
  • Adrian Sokołowski
  • 26.11.2011 10:43

Sama propozycja zakupów na allegro daje do myslienia. Allegro to jedna wilka sieciówka mająca swoich uzytkowników za debili. Aby ten zasrany monopol się zakończył proponuje kupować wszystko poza allegro w sklepach internetowych lub na aukcjach internetowych http://aukcjusz.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydawnictwa jednak stosują nieuczciwe praktyki. Niedawno natknąłem się na nowość (nie podam tytułu) wydawniczą jeśli chodzi o książkę historyczną. Problem polegał jednak na tym, że owa nowość ma już ok 100 lat;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie oszukujmy się - ludzie zawsze będą patrzeć na tego typu kwestie przez pryzmat własnego portfela. Równie dobrze można bojkotować wszelkie twory biedronkopodobne. Bardzo pięknie to wygląda w teorii...ba! Nawet cel jest szczytny (wspieranie lokalnego handlu). Ludzie zapominają jednak o wzniosłych tematach, gdy z bólem serca muszą rozbijać swe skarbonki. Konkretną różnicą jest jednak to, że książki z reguły są tej samej jakości i tu, i tu...z jakością spożywki "masowej" bywa różnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja rzadko kupuję w empiku to jest tam mnóstwo bezwartościowych komercyjnych gniotów a pozycji ciekawych albo nie ma albo są drogie. Tylko mieszkańcy mniejszych miejscowości gdzie mało jest księgarń czasem są na Empik skazani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.