Facebook Google+ Twitter

Internauci apelują na Facebooku: Nie kupujcie książek w sieciówkach!

Współautorzy: Katarzyna Olczak

"Nie karm książkowego potwora - kupuj mądrze!!!", takim hasłem na Facebooku zachęca internautów do mądrego wydawania pieniędzy na książki autor akcji Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl.

Sonda

Gdzie kupujesz książki?

 / Fot. Piotr Drabik/W24Organizatorzy akcji apelują, żeby wszyscy ludzie kupujący i czytający książki, zastanowili się nad tym, gdzie wydają na nie pieniądze, do kogo te pieniądze trafiają i jaki ma to skutek dla rynku książek w Polsce.
Twierdzą, że kupowanie książek w sieciówkach (możemy się domyślić, że chodzi o największą sieć księgarni w Polsce - Empik) sprawia, że wartościowa lilteratura wydawana jest coraz rzadziej, a sieciowe księgarnie zalegają z wypłatami dla wydawców książek.

A Ty gdzie kupujesz książki? Weź udział w sondzie! -->

"Wydawcy mają coraz większy problem z odzyskaniem pieniędzy za swoje książki z dużych sieci księgarskich. Przez to maleje liczba tytułów pojawiających się w księgarniach, przez to maleją nakłady na marketing, przez to coraz większe problemy mają redakcje pism i serwisów literackich" - cytuje Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, autorkę bestsellerowej serii "Cukiernia pod Amorem", Piotr Miączyński na supermarket.blox.pl

O akcji jest głośno w internecie. Na facebookowej stronie "Nie karm książkowego potwora" polubiło już 1,6 tysiąca użytkowników. Komentarze są różne: jedni internauci popierają akcję, inni twierdzą, że bojkot i tak nie rozwiąże problemu.

Sieciówki, typu Empik, zawsze są wypełnione klientami, dlatego dziwić może fakt, że wielu czytelników pisze, iż i tak nie kupuje w nich książek. Dlaczego? Bo w takich sklepach jest dużo drożej niż na Allegro lub w internetowych księgarniach.
Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Internauta
  • Internauta
  • 30.11.2011 01:28

Nie opowiadajmy sobie, że to społeczna akcja. Empik wisi kasę wydawnictwom, więc zatrudniły agencję od czarnego RP, ta machnęła fan page na FB i tyle...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Kubiak
  • Andrzej Kubiak
  • 29.11.2011 14:52

@Kamil Kierzkowski - jeśli chodzi o cenę to jest ona w większości taka sama i w małych księgarniach i w empiku. Choć ja kupuję już od dawna w pewnej małej poznańskiej księgarni i nie dość że cena niby ta sama to i tak zawsze któryś z dwóch panów sprzedawców opuści parę groszy zwłaszcza właściciel potrafi zejść o 2zł nawet tym bardziej gdy kupię np 2 lub 3...

ps. pozdrawiam obsługę KiK-a ^^

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hm
  • Hm
  • 29.11.2011 11:46

Wspomnieli o akcji, zapomnieli napisać skąd się wzięła-empik zalega dostawcom, narzuca monolistyczne zasady współpracy, wprowadza do umów zapisy które godzą w interesy dostawców na lata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego w takim razie jeżeli Empik to takie zło , sami wydawcy promują swoje książki często w salonikach Empiku , a nie w księgarniach .
Dodatkowo Empik ma zasadnicze ułatwienie , często zamawiam książkę i zostaje sprowadzona , w kilku księgarniach usłyszałam lekceważące niema w tej chwili , lekceważącym głosem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ewo - oczywiście zmiana przyzwyczajeń jest trudna. Ale zakładając, że nie nastąpi nie warto robić żadnych pozytywnych działań...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Staram się nie kupować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adrian Sokołowski
  • Adrian Sokołowski
  • 26.11.2011 10:43

Sama propozycja zakupów na allegro daje do myslienia. Allegro to jedna wilka sieciówka mająca swoich uzytkowników za debili. Aby ten zasrany monopol się zakończył proponuje kupować wszystko poza allegro w sklepach internetowych lub na aukcjach internetowych http://aukcjusz.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydawnictwa jednak stosują nieuczciwe praktyki. Niedawno natknąłem się na nowość (nie podam tytułu) wydawniczą jeśli chodzi o książkę historyczną. Problem polegał jednak na tym, że owa nowość ma już ok 100 lat;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie oszukujmy się - ludzie zawsze będą patrzeć na tego typu kwestie przez pryzmat własnego portfela. Równie dobrze można bojkotować wszelkie twory biedronkopodobne. Bardzo pięknie to wygląda w teorii...ba! Nawet cel jest szczytny (wspieranie lokalnego handlu). Ludzie zapominają jednak o wzniosłych tematach, gdy z bólem serca muszą rozbijać swe skarbonki. Konkretną różnicą jest jednak to, że książki z reguły są tej samej jakości i tu, i tu...z jakością spożywki "masowej" bywa różnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja rzadko kupuję w empiku to jest tam mnóstwo bezwartościowych komercyjnych gniotów a pozycji ciekawych albo nie ma albo są drogie. Tylko mieszkańcy mniejszych miejscowości gdzie mało jest księgarń czasem są na Empik skazani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.