Facebook Google+ Twitter

Internauci chcą ratować foki

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-04 16:48

Rekordową liczbę głosów udało się zebrać internautom, protestującym przeciwko zabijaniu fok i sprowadzaniu do Polski wyrobów pochodzących z tych zwierząt.

Internauci biorą udział w dwóch petycjach na rzecz zakazu zabijania fok. Pierwsza z nich została wystosowana do premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Udało się już zebrać 1600 podpisów . Obrońy zwierząt domagają się od polskiego rządu wprowadzenia zakazu importu foczych skór i produktów z nich wykonywanych.

"Polowania na foki charakteryzują się niebywałym okrucieństwem, często zwierzęta obdzierane ze skóry nadal żyją, co jest sprzeczne z polską ustawą o ochronie zwierząt. Większość zabijanych fok to jeszcze szczenięta, które są zbyt nieporadne, by uciec przed atakiem - apeluje Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt .

Podobną petycję obrońcy fok skierowali do Davida Prestona, ambasadora Kanady w Polsce.
"(...) Protestujemy przeciwko wyjątkowo okrutnemu traktowaniu zwierząt, mającemu miejsce od wielu lat na terenie Kanady z przyzwoleniem rządu Kanady. Z całych sił potępiamy niczym nie uzasadnioną, masową rzeź fok, dokonywaną wbrew opinii publicznej i protestom na całym świecie. Tego typu praktyki uważamy za współczesną formę barbarzyństwa i żądamy ich natychmiastowego zaprzestania!" - napisali członkowie Stowarzyszenia Empatia .

"Podczas corocznych polowań na foki zabijane są setki tysięcy niewinnych zwierząt. Często są to zaledwie kilkunastodniowe foki, zgodnie z prawem zastrzelone lub zatłuczone pałką. Nie potrafią jeszcze dobrze pływać, niechętnie opuszczają lód i są ufne wobec człowieka, przez co stają się bardzo łatwym łupem. Te i inne nadużycia udokumentowane są w specjalnie przygotowanych raportach niezależnych ekspertów międzynarodowych" - przypominają ekolodzy.

Petycję do ambasadora Kanady wysłało już 6257 internautów . Mało która petycja cieszy się aż takim poparciem.

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.