Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16173 miejsce

Internauci dla niedożywionych dzieci

O niedożywieniu najmłodszych w Polsce mówi się od lat. Smutne statystyki pokazują, że problem ten dotyczy aż 170 tys. dzieci. Często szkoła i inne placówki są dla nich jedynym miejscem, w którym mogą zjeść ciepły posiłek.

Podziel się posiłkiem - logo / Fot. danoneZ tego powodu m.in. PCK czy Polska Akcja Humanitarna organizują co roku akcje charytatywne, za pomocą których w różnorodny sposób próbują zaangażować Polaków w zbiórki żywności lub pieniędzy przeznaczonych na ten cel.

Firma Danone, która już od 2003 r. pomaga niedożywionym dzieciom w ramach programu „Podziel się posiłkiem”, postanowiła podczas tegorocznej akcji wykorzystać kolejną drogę dotarcia do osób o dobrym sercu. Na portalu społecznościowym Facebook, powstał specjalny profil programu Podziel się posiłkiem oraz aplikacja, dzięki której członkowie tej społeczności mają możliwość ufundowania nawet 10 tys. posiłków dla niedożywionych dzieci.

Każda osoba, która dołączy się do akcji otrzyma wirtualny talerzyk. Już dwa takie talerzyki to realny posiłek dla dziecka ufundowany przez firmę Danone. Przyłączając się do akcji i zapraszając do niej znajomych internauci nie tylko pomagają dzieciom, ale jednocześnie mają szansę pokazać siłę społeczności i wykorzystać możliwości internetu dla szczytnych celów.

Potencjał, jaki niesie ze sobą taka forma pomocy widoczny jest na przykładzie strony internetowej www.pajacyk.pl, na której każde kliknięcie na brzuszek Pajacyka to wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej i jej działań mających na celu dożywianie dzieci w szkołach. Między innymi w ten sposób w ciągu 10 lat udało się ufundować prawie 10 mln posiłków dla dzieci z całego kraju. Wsparcie ze strony internautów zagwarantowały też specjalne aukcje na Allegro oraz działania w Second Life.

Być może taki sposób komunikacji z czasem wyprze choćby akcje SMS-owe, które ze względu na swoją „wszechobecność” powoli przestają być zauważane i tracą na popularności. Na pewno cieszy fakt, że siła społeczności internetowych może zostać przełożona na realną pomoc wartą miliony - zwłaszcza miliony uśmiechów dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

upsss... AUTORA oczywiście!!! coś ostatnio kobiety mi za bardzo w głowie:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł, zwłaszcza PAH (wchodzisz na stronę, klikasz na pajacyka.. i już możesz pomóc ufundować posiłek dla głodnego dziecka) - genialnie prosty i bardzo skuteczny. Ten chyba przyszłość zdobywania funduszy.. jak pokazuje przykład kampanii wyborczej Obamy, nie tylko dla ngosów... a więc: tylko wchodzić na www.pajacyk.pl
(albo zbierać talerzyki) i właściwie bez wysiłku pomagać głodnym dzieciakom!!! :))
+5 dla Autorki za poruszenie tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ważna jest świadomość dorosłych, że dziecko które mija na chodniku czy to którym opiekuje się może cierpieć, może być niedożywione. ważna jest troska dorosłych o dzieci. .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.