Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15654 miejsce

Internauci i sportowcy walczą o życie Franka Wiłkomirskiego

W maju informowaliśmy o losach małego Franka cierpiącego na poważną wadę serca. Chłopiec musi przejść kilka kosztownych operacji w Monachium. Szansą na zdobycie pieniędzy była olimpiada w Pekinie, w której brał udział jego tata - judoka Krzysztof Wiłkomirski. Niestety, do Polski wrócił bez medalu. Internauci i polscy piłkarze ekstraklasy zaczęli akcję zbierania pieniędzy na operację.

Franek z tatą / Fot. Gość dniaKrzysztof jest jednym z naszych najlepszych judoków, wielokrotnie stawał na podium różnych imprez. Niestety w Pekinie odpadł po drugiej walce, pokonany przez mongolskiego zawodnika. Na igrzyska jechał dla synka; medal miał być zadedykowany żonie, a nagroda pieniężna (200 tys. zł za złoto, 150 tys. za srebro, 100 tys. za brąz) przeznaczona na operacje małego Franka.

Historia rodziny Wiłkomirskich poruszyła i zainspirowała internautów, którzy organizują i popierają zbiórkę. Mamy nadzieję, że weźmiecie udział w akcji organizowanej przez nasz serwis oraz KuszoTV.pl i naszaliga.pl.

Piłkarz ekstraklasy Patryk Rachwał, obecnie GKS BOT Bełchatów zaproponował, by wszyscy zawodnicy przekazali po 100 zł na ratowanie życia chłopca. - To był zwykły impuls. Oglądając w telewizji materiał o igrzyskach dowiedzieliśmy się o Franku - mówi serwisowi Wiadomości24.pl Patryk Rachwał, członek polskiej kadry. - Stwierdziliśmy, że jeśli tylko z chłopaków z reprezentacji, każdy da po 100 zł, zbierzemy 2500 zł. Poinformowaliśmy o akcji kolegów ze swoich zespołów i wiemy, że także oni wspomogą malucha. Chcemy, by o Franku usłyszeli nie tylko piłkarze z pierwszej, ale i drugiej ligi. Liczą się każde pieniądze.

Badania prenatalne były szokiem dla Doroty i Krzysztofa. Okazało się, że ich wyczekiwany synek ma niezwykle poważną wadę serca. Po porodzie okazało się, że jest jeszcze gorzej niż lekarze początkowo sądzili. Serce malucha ma tylko jedną komorę, do tego dochodzi artrezja pnia płucnego, pojedyncza zastawka komorowo-przedsionkowa i brak proksymalnej części obu tętnic płucnych. W trakcie pierwszej operacji uszkodzono nerw przeponowy i nastąpiły kolejne komplikacje. Franek tak długo przebywał pod wpływem różnych leków, że mając zaledwie kilka miesięcy, musiał przejść terapię odwykową, która niosła za sobą kolejne katusze.  / Fot. Screen ze strony http://www.franciszekwilkomirski.pl/pl/Chłopiec kurczowo trzyma się życia, pokonał nawet dwie śmierci kliniczne! To chyba najlepszy dowód, że należy zrobić wszystko, by ten dzielny maluch żył.

W czerwcu przeszedł kolejną bardzo poważną i niezwykle drogą operację. Wiłkomirskim pomogło wiele osób, dzięki którym udało się ją sfinansować. Lekarze planują na ten i przyszły rok jeszcze dwie operacje...

***
Dowolne wpłaty własne: Fundacja Cor Infantis, nr konta: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150
z dopiskiem w tytule przelewu „Koszt operacji Franciszka Wiłkomirskiego”
Informacje na temat Franka na stronie Fundacji Cor Infantis
Dowolne wpłaty własne: Krzysztof i Dorota Wiłkomirscy, nr konta: 26 1240 1125 1111 0000 0368 0856
z dopiskiem w tytule przelewu „Leczenie Franciszka Wiłkomirskiego”
IBAN: PL26124011251111000003680856
SWIFT: PKOPPLPW
Dowolne wpłaty własne poprzez system PayPal

***
W akcji organizowanej przez nasz serwis oraz KuszoTV.pl i naszaliga.pl udział biorą obecnie:
naszaliga.pl, KuszoTV.pl, Devilpage.pl, CFCPoland.com, ChelseaLondyn.pl, Kanonierzy.com, Goalkick.pl, Barca.com.pl, Realmadryt.com. LigaMistrzów.com, ACMilan.pl, FWSN.net, bayern.munchen.pl, Realmadryt.pl, FCBarca.com, blackburn.com.pl, Wiadomości24.pl, FCinter.pl, legia.com.pl, odra.wodzislaw.pl, slasknet.com,
tsw.com.pl, kkslech.com, ekstraklasa.net, ekstraklasainfo.pl, arkagdynia.info, lechia-gdansk.pl, lechia.gda.pl, pogononline.pl, sportcom.pl, juvepoland.com, vfc.pl, kadra.pl, manusite.pl, igol.pl, pilka.pl

Franek z mamą / Fot. Screen ze strony http://www.franciszekwilkomirski.pl/pl/Czytaj także:
Strona poświęcona Frankowi
Dramatyczna walka o serce Franka
Pływacy pomagają choremu Frankowi. Pomóżmy i my!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

to na razie początek akcji, czekamy na drugą fazę kiedy to uzbieramy odpowiednią ilość uczestników, każdy z tych serwisów opublikuje podobny artykuł, szykuje sie więc spora akcja i miejmy nadzieje ze udana

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tez zgadzam sie z Krzysztofem. A za Franka trzymam kciuki zeby wyzdrowial:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

tylko wybacz mi Agnieszko,
że choć bardzo chwalę ten artykuł, nie wyślę punktu. Po 1 nie temat to do puntacji. a po 2 chyba redaktorów pracowników redakcji nie ma potrzeby punktować.
pozostaje mieć nadzieję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zgadzam się w 100% a nawet w 200% z Krzysztofem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo szlachetna akcja do której chętnie się włączę, choć z drugiej strony - co to za państwo, ta Polska, gdzie na rotowanie życią dziecka trzeba urządzać pospolite ruszenie, podczas gdy tyle forsy idzie z budżetu na ... nie wiadomo na co! A może ten pijany działacz, co rzekomo ma pokryć koszty swego pobytu w Pekinie odda te pieniądze wpłacając je na konto Franka? Albo pani Fotyga swoją odprawę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.