Facebook Google+ Twitter

Internauci napisali list do premiera w sprawie ACTA

Środowiska internautów wypracowały wspólne stanowisko w związku z deklaracją premiera Tuska z dnia 17 lutego. - Oczekujemy jak najszybszego odrzucenia ratyfikacji w polskim Sejmie oraz wycofania przez polski rząd podpisu pod umową ACTA - napisali organizatorzy protestów.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Haeferl/Creative Commons 3.0Premier rządu przyznał się do błędnej oceny porozumienia ACTA i niedemokratycznej procedury jego uchwalania, lecz próbował przekonać uczestników debaty o dokumencie, że Polska nie może już wycofać się z umowy. - Artykuł 41. umowy ACTA daje taką możliwość - oburzają się internauci.

Pełna treść oświadczenia organizatorów protestów przeciwko ACTA 24.01-25.02.2012 w sprawie deklaracji premiera Donalda Tuska z dnia 17 lutego 2012 roku:

"My, organizatorzy protestów z całej Polski, w związku z deklaracją premiera Donalda Tuska w dniu 17 lutego 2012 w sprawie głosowania przeciw ratyfikacji ACTA w Parlamencie Europejskim, kierując się zasadą ograniczonego zaufania do władzy, czekamy na dalsze działania, potwierdzające słowa i intencje premiera. Oczekujemy jak najszybszego odrzucenia ratyfikacji w polskim Sejmie oraz wycofania przez polski rząd podpisu pod umową ACTA. Nadal też czekamy na publikacją wszystkich dokumentów dotyczących ACTA, w tym dokumentów około-traktatowych.

Jednocześnie niepokoi nas fakt, że premier nadal nie odniósł się do naszych 13 postulatów oraz w dalszym ciągu twierdzi, że podpisu nie można już wycofać. Przypominamy, że artykuł 41 umowy ACTA daje taką możliwość.

Zagrożenie dla wolności słowa i wolności w Internecie nie zostało zażegnane, dlatego nadal będziemy prowadzili akcje zmierzające do całkowitego odrzucenia umowy ACTA, a także wycofania przez Polskę podpisu na podstawie art. 41 ACTA. W Parlamencie Europejskim i polskim Sejmie są prowadzone prace nad innymi projektami godzącymi w nasze wolności i prawa obywatelskie. Kierując się zasadą przezorności i zdrowego rozsądku, przestrzegamy władze przed złożeniem kolejnego, nieprzemyślanego podpisu, bądź przegłosowaniem kolejnej, nieprzemyślanej ustawy godzącej w wolności i prawa obywatelskie.

Podczas kolejnych 14 dni oczekujemy od rządu zdecydowanych działań, które doprowadzą do wycofania podpisu złożonego pod umową ACTA."

Organizatorzy protestów przeciw ACTA w Polsce, tymczasowy rzecznik prasowy, Andrzej Wiśniewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 29.02.2012 07:27

Posłuchajcie sobie, jak bardzo nami manipulują i chcą ubezwłasnowolnić! Robią nas w balona i wyzyskują, jak chcą na każdym kroku.

Wolna ludzkość TV

http://www.livestream.com/wolnaludzkosctv/video?clipId=pla_8073a0b9-2a06-4191-892e-b81a061057c3&utm_source=lslibrary&utm_medium=ui-thumb

Mówią o tym, jak media i rząd manipuluje całym naszym państwem i całą unią. Jest mowa o tym, jakie są wprowadzane ustawy, aby całkowicie zniewolić i kontrolować ludzi. Masa, masa bardzo konkretnej wiedzy
http://www.livestream.com/wolnaludzkosctv

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
 • Andrzej
 • 28.02.2012 04:50

świetnie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie cieszy, że tylu ludzi zaangażowało się w sprawę i że wciąż się angażują.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamyk w lawinie
 • Kamyk w lawinie
 • 20.02.2012 16:46

W sprawie ACTA to nie koniec, lobbyści próbują przepchnąć zmiany za naszymi plecami, pod zmienioną nazwą.
Szczegóły:
kwejk.pl/obrazek/950200/acta,w­chodzi,tylnymi,drzwia mi.html - tutaj zaznaczone są kontrowersyjne punkty proponowanej ustawy o świadczeniach usług elektronicznych
http://www.youtube.com/watch?v=kHLSl9He0vU&feature=related - dyskusja z prawnikiem na ten temat w Niezależnej Telewizji ( ACTA może wejść w innej ustawie !!! - ACTA BIS !!! )

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolo_eagle@yahoo.com
 • kolo_eagle@yahoo.com
 • 20.02.2012 16:44

Powstaje Nowa Siła w Polsce.
Masz dosć tych samych ludzi zabijających sie o stanowiska, napychających kieszenie naszymi pieniędzmi, podejmujacych decyzje bez naszej zgody?
Nie chcesz juz słuchać o matactwach, aferach i korupcji? Nie możesz patrzeć, jak Polski rząd rozsprzedaje nasz kraj i robi wszystko by nam wiodło się gorzej?
Dołącz do nas. Powstaje młode ugrupowanie oparte na wykształconych i młodych ludziach, bez znanych twarzy i osób zasiadających w rządach od lat 80tych. Pomóż zmienić naszą ojczyznę. Jeśli nic nie zrobimy teraz, to kiedys, obudzimy się i moze byc za późno...
www.eksperckie.fora.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
 skrzat
 • skrzat
 • 20.02.2012 16:02

Nudny temat !

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuzyn_maupy
 • kuzyn_maupy
 • 20.02.2012 14:11

Lista napisali ludzie, a nie kosmonauci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.