Facebook Google+ Twitter

Internauci nominowali najlepsze książki "Historia zebrana 2011"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-06 22:42

„Historia - świadek czasu, światło prawdy, życie pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości”- ten pogląd Cycerona dotyczący historii jest szczególnie bliski pasjonatom przeszłości i poszukiwania prawdy.

Które z nich są jednak najlepsze? Dzięki którym przeszłość staje się nam bliska, a wciągając w wir minionych wydarzeń, odsłania swoje sekrety, fakty i rozprawia się z mitami czy fałszywymi przekonaniami? Wybór najlepszych spośród wielu publikacji historycznych jest rzeczą trudną, ale dzięki organizowanym konkursom i plebiscytom zyskujemy wiedzę na temat wartościowych książek, które pojawiają się na rynku.

Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną, będący wspólną inicjatywą portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl, pomaga wyłonić te najlepsze z najlepszych publikacji w danym kwartale. Patronat nad akcją sprawują: Tygodnik Powszechny, Polski Związek Bibliotek, serwis Ksiazka.net.pl, Archeologia Żywa, Odkrywca oraz serwis Dlastudenta.pl.

W wiosennej edycji konkursu i plebiscytu prowadzonego pod hasłem „Historia zebrana” w rolach głównych wystąpiły biografie i wspomnienia wielkich ludzi, okiem badacza mieliśmy szansę przyjrzeć się pozycjom adresowanym głównie do historyków – zawodowców bądź pasjonatów. Strategiczną pozycję zajęły również książki ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy, czyli historia niebanalna.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 RokuDo walki stawiło się 26 tytułów zgłoszonych w kilku kategoriach i teraz przyszedł czas, by to internauci, wskazali te – ich zdaniem – najlepsze. Swój głos można wciąż oddać na stronie http://www.historiazebrana.pl/, biorąc jednocześnie w losowaniu cennych nagród książkowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.