Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16128 miejsce

Internauci piszą książkę. Ruszył projekt "Piszemy to razem"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-20 07:29

Czujesz w sobie twórczą pasję? Uważasz, że dobrze piszesz? Masz bujną wyobraźnię? Już teraz możesz wykazać się tymi cechami w projekcie „Piszemy to razem”. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję!

Projekt „Piszemy to razem" to inicjatywa Łukasza – mieszkańca Zambrowa. Dwa miesiące temu młody zambrowianin wpadł na pomysł stworzenia ogólnopolskiego serwisu, który da możliwość współtworzenia książki. Jak mówi sam Łukasz ma to być pierwsza taka książka na świecie.

Projekt skierowany jest do osób, które chcą wykazać się swoim talentem pisarskim.

W projekcie liczy się głównie pomysłowość, logiczne myślenie oraz bujna wyobraźnia. Autorzy chcieliby każdemu dać możliwość czynnego współtworzenia książki, która po ukończeniu i korekcie polonistów zostanie oprawiona i wydana w formie papierowej w księgarniach w całej Polsce! Kto wie, może stworzona przez Internautów opowieść doczeka się nawet ekranizacji.

Powstająca w serwisie książka jest całkowicie tworzona przez internautów. W serwisie publikowane są propozycje użytkowników dotyczące kontynuacji treści powstającej książki (muszą być one oczywiście zgodne z regulaminem, czyli spójne z treścią książki, bez wyrażeń wulgarnych i powszechnie uznawanych za niecenzuralne). Nad propozycjami dodanymi przez użytkowników odbywa się głosowanie, które trwa maksymalnie dwa dni (im wcześniej dodasz własną propozycję, tym ma ona większe szanse na zdobicie większej ilości głosów). To właśnie użytkownicy serwisu decydują o tym, która propozycja będzie kontynuacją książki.

Od użytkowników serwisu będzie również zależał termin zakończenia tworzenia książki. Jest to głównie uzależnione od rozwoju akcji utworu. Warto dodać, że książka będzie podzielona na kilka rozdziałów. Tematyka i gatunek książki również nie jest ściśle określony. Wszystko zależy od internautów!

Jeżeli czyjaś propozycja kontynuacji treści książki okazała się w danym dniu najlepsza, oznacza to, że dana osoba jest jednym ze współautorów i na pewno jej nazwisko będzie widniało w dziale "Autorzy". Twórcy projektu wychodzą z założenia, że wspólnymi siłami można stworzyć wspaniałą książkę, która będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Projekt rusza 14 listopada! Do tego czasu można przesyłać własne propozycje zapoczątkowania powieści!

Serwis znajduje się pod adresem http://www.piszemytorazem.pl

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję "Piszemy To Razem".

Łukasz Całko
aktualnosci.zambrów.org
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

marek
  • marek
  • 31.10.2011 17:57

Wreszcie super pomysł!!!Mozemy wszyscy tworzyć dzieło na miarę stulecia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.