Facebook Google+ Twitter

Internauci walczą z YouTube o zmianę regulaminu

W internecie zawrzało. Powodem jest zmiana regulaminu, najpopularniejszego na świecie serwisu, które udostępnia filmy wideo. Na YouTube miliony internatów podpisało petycję, nie zgadzając się na zmiany, jakie zaszły w regulaminie.

Twórcy YouTube / Fot. Atlasowa/CC BY-SA 3.0"Dlaczego kiedyś dozwolone było nagrywanie na kasetę piosenek i teledysków z radia i telewizji, a dziś konwertowanie muzyki do plików MP3 jest nielegalne?" - takie pytanie zadał Google'owi 21-letni Philip Matesanz, niemiecki student informatyki.

Matesan jest twórcą serwisu, który umożliwia przerobienie wideo z portalu YouTube na plik MP3 - czytamy w venturevillage.eu.

Student informatyki twierdzi, że "wystarczy wejść na stronę Youtube-mp3.org i wpisać link do filmiku". Według Matesana codziennie wchodzi na serwis około 1,3 mln osób.

Google'owi do którego od 2006 r. należy YouTube ten pomysł się nie spodobał. 2 miesiące temu (w czerwcu) koncern ostrzegł Matesanza, że łamie regulamin serwisu i grożą mu konsekwencje prawne - informuje wyborcza.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Można i tego się spodziewać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe kiedy wszelkiego rodzaju magnetofony i magnetowidy będą konfiskowane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.