Facebook Google+ Twitter

Internauci wypowiedzieli wojnę kierowcom łamiącym przepisy

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-05-03 07:36

Robią zdjęcia źle zaprakowanych aut i publikują je w sieci. Zaczął 23-letni Sasza, wyzywany od upierdliwych gówniarzy przez mężczyznę, który pod hipermarketem Tesco zostawił samochód wprost na drodze dojazdowej.

Na sklepowym parkingu kilka metrów dalej było wiele wolnych miejsc. Chłopak zwrócił kierowcy uwagę. Reakcją była seria wyzwisk i środkowy palec uniesiony w wymownym geście. Sasza wyciągnął więc aparat fotograficzny i zrobił zdjęcie, które później wkleił na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w Lubinie, inicjując internetową wojnę o porządek na drogach.

– Być może zobaczy go ktoś z jego znajomych: żona, szef, dzieci, sąsiedzi? – liczy 23-latek.

Rozpoznaj swoje auto!

Na www.forum.lubin.pl można obejrzeć trzy inne zdjęcia zrobione przez Saszę. W tym sfotografowany z komórki nieoświetlony policyjny radiowóz, który zatrzymał się po zmroku w zatoczce autobusowej (funkcjonariusze wyciągali z busa pijanego pasażera).

Pomysł chwycił. Polar21 wkleił fotkę renaulta zaparkowanego na przejściu dla pieszych. Okazało się, że u Jagiego pod blokiem kierowcy notorycznie zajmują stanowiska zarezerwowane dla ludzi niepełnosprawnych. Atn wypatrzył golfa z przyczepą campingową tarasującego cały chodnik, a Mally samoluba, który dla swego wozu potrzebował aż dwóch miejsc parkingowych. Marlubin nie cyka zdjęć, za to wydrukował kartki: „Nie parkuj jak łoś – weź lekcję parkowania”. Wtyka je za wycieraczki kierowcom ignorującym przepisy.

– Popieram – mówi Tadeusz Kościan z Przylesia. – Na moim osiedlu wieczorami panuje wolna amerykanka: każdy parkuje sobie jak chce i gdzie chce. Dobrze, że ktoś się za to wziął.

Poluje na łosiów

Stanisław Leśniak z Legnicy wysłał już kilka zdjęć źle zostawionych aut na stronę www.nieparkuj.pl. Twórcy witryny przyznają łosie bezmyślnym kierowcom. Legniczanin jeździ na wózku inwalidzkim i piętnuje głównie kierowców, którzy nie szanują miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. – Najgorzej jest pod Kauflandem i Auchan w Legnicy, gdzie klienci tych sklepów w ogóle nie zwracają uwagi, że zastawiają swoimi autami miejsca z namalowaną kopertą – mówi Leśniak.

Niedawno na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Wojska Polskiego zrobił zdjęcie samochodu, który został zaparkowany na... przejściu dla pieszych.

Kierowcy karetek pogotowia ratunkowego mają w Legnicy szczególne problemy, by dojechać do pacjentów z ul. Pomorskiej czy Galaktycznej. Wąskie, osiedlowe uliczki są zastawione przez samochody.

– Ludzie potrafią zablokować swoim autem bramę wjazdową, albo koziołki w centrum miasta, bo myślą, że skoro są podniesione nikomu nie przeszkadzają – przyznaje legnicki ratownik medyczny Krzysztof Żybiński. – W dużo większym Wrocławiu karetka nie ma takich problemów z dojechaniem do pacjenta jak w Legnicy.

Prawnik ostrzega

– Jeśli któryś z kierowców będzie chciał być złośliwy, to autorzy zdjęć mogą mieć kłopoty – mówi Jerzy Żołyński, lubiński prawnik. – Na podstawie rejestracji niektórzy mogą zidentyfikować napiętnowanego publikacją kierowcę samochodu. Można by później w sądzie dowodzić, że doszło do naruszenia artykułów 23 i 24 kodeksu cywilnego oraz ustawy o ochronie danych osobowych.

Piotr Kanikowski (TOW) - Słowo Polskie Gazeta WrocławskaWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.