Facebook Google+ Twitter

Internauci, z pomocą Facebooka, umawiają się na wielkie picie

O dwóch grupach na Facebooku, poprzez które internauci umawiają się na wielkie picie, donosiły w tym tygodniu media. W pierwszym przypadku chodzi o imprezę na sopockiej plaży, w drugim o spożywanie wina na łódzkim Placu Wolności.

Sopot - !1st POLISH FACEBOOK PARTY!

Kołobrzeg, beach party / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kolberg_beach-party.jpgInternauci, którzy planują imprezę na sopockiej plaży zbierają się w grupie !1st POLISH FACEBOOK PARTY!. Początek zabawy zaplanowany jest na 5 czerwca, o godzinie 21. W piątek 28 maja, 719 osób potwierdziło swój udział w wydarzeniu. Inspiracją dla organizatorów był przykład z Francji. Tam odbyło się juz około 60 tego typu zlotów. - Zrobiłem to, bo byłem ciekaw jak to możliwe, że we Francji w tak krótkim czasie o imprezie dowiedziało się tyle osób - cytuje jednego z pomysłodawców serwis mmtrojmiasto.pl. - Teraz już wiem, ponieważ w ciągu czterech dni udział potwierdziło 980 osób i ta liczba z dnia na dzień szybko rośnie - dodaje.

Zasady spotkania są niezwykle proste, możemy zapoznać się z nimi na stronie wydarzenia:


"Zasada nr 1: Weź tyle alkoholu ile uniesiesz.
Zasada nr 2: Patrz pkt 1
Nie zapomnij poinformować innych znajomych!"

W zamian:

"Kac i dobra biba gwarantowane".

O imprezie nie wiedzą nic władze miasta ani policja. Słuzby porządkowe zapowiadają jednak, że będą interweniować i wlepiać mandaty. Pić na plaży można tylko do godziny 18.

Pomysł nie spodobał się także prezydentowi Sopotu, Jackowi Karnowskiemu. - Niedawno zakończyliśmy okres żałoby po tragedii narodowej w Smoleńsku, wielu Polaków zmaga się obecnie ze skutkami powodzi, ludzie stracili nierzadko dorobek swojego życia. Umawianie się w takiej sytuacji na wielkie wspólne pijaństwo jest co najmniej niestosowne - stwierdził polityk.

Łódź - Winobranie na Placu Wolności

Na podobny pomysł wpadli także mieszkańcy Łodzi. Ci, na Placu Wolności w Łodzi, chcieli urządzić masowe spożywanie wina. Event ochrzczony został mianem winobrania. Impreza miała się odbyć w sobotę 12 czerwca, ale po tym jak sprawę nagłośniły media i zainteresowała się nia policja -
pomysł upadł. Na facebookowej stronie wydarzenia "Winobranie na Placu Wolności w Łodzi - DENIED" pojawił się komunikat organizatorów:

"W związku z ostatnimi wydarzeniami i nieoczekiwanym masowym odzewem, zmuszeni jesteśmy do oficjalnego odwołania pomysłu i z bólem pragniemy prosić o zlekceważenie wydarzenia: Winobranie na placu Wolności w Łodzi".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

No w sumie czym taka impreza biba z alkiem ma się różnić od picia piwa z kolegami w parku, gdzie zaraz przyjeżdża straż i masz mandat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za komuny byłoby jeszcze pałowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Impreza w Sopocie została odwołana, ale kilkadziesiąt osób i tak się podobno zjawiło. Zaowocowało to mandatami za picie miejscu publicznym ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś wie jak imprezka się udała ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba mieć kompletny brak wyobraźni ,żeby organizować tego typu imprezy
Pani Beato - właśnie zupełnie odwrotnie trzeba miec duże pokłady wyobraźni. Wyczuwam zazdrość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy Polska gwarantuje wolność swoim obywatelom?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba mieć kompletny brak wyobraźni ,żeby organizować tego typu imprezy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska to podobno wolny kraj. Pomysł, jak każdy inny, dla jednych dobry, dla drugich jakby mniej. To , że spotka się spora ilość osób to dobrze. Ale czy w zbożnym celu? To już sprawa gustu. Mnie ciekawi to, jak będą się czuć nazajutrz delikwenci tej imprezy. Ktoś mógłby mi powiedzieć, jeśli jesteś taki ciekawy to dlaczego to dlaczego nie weźmiesz udziału w tej imprezie? Odpowiedziałbym, ze to nie dla mnie. Ciekawość jednak zostanie. Mam nadzieję, że uczestnicy tej imprezy opiszą swoje wrażenia. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na stypach też się pije i to czasami nieźle. Pomysł mi się podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.