Facebook Google+ Twitter

Internauci zagłosują w sprawie ustawy antynikotynowej

Do oddania głosu w sprawie ustawy antynikotynowej zachęcali twórcy strony mojglosdecyduje.pl, poseł PO Michał Jaros oraz przedstawiciele stowarzyszenia "Lubię Wrocław" podczas wtorkowej konferencji prasowej.

 / Fot. Łukasz KarpStrona ma na celu włączenie użytkowników internetu do debaty w sprawie nowej ustawy antynikotynowej regulującej m.in.zasady palenia papierosów w przestrzeni publicznej, pubach, restauracjach oraz zdejmująca z pracodawcy obowiązek wyznaczenia strefy palenia w zakładach pracy.

Nowelizacja ustawy budzi szereg kontrowersji, gdyż ma radykalnie ograniczyć palenie w miejscach publicznych. Na stronie mojglosdecyduje.pl każdy użytkownik będzie mógł po zalogowaniu (trzeba wpisać swoje imię, nazwisko, miasto i adres mailowy) oddać głos w tej kwestii. Posłowie biorący udział w akcji deklarują, że uwzględnią opinie wyborców ze swojego regionu, choć nie będzie ona dla nich wiążąca. Podczas głosowania w sali sejmowej nie będzie obowiązywała dyscyplina partyjna.

Poseł dolnośląskiej PO Marcin Jaros uzależnił swój głos od decyzji użytkowników strony. - Internet jest przyszłością w kontaktach pomiędzy wyborcą a reprezentującym go politykiem - powiedział podczas konferencji Jaros. Jednak, jak zapewnia Łukasz Karp, pomysłodawca strony, jest to zupełnie apolityczna inicjatywa, w żaden sposób nie powiązana z którąkolwiek z partii. Serwis ma na celu przede wszystkim pobudzenie społeczeństwa do działania, zwłaszcza w kwestiach bezpośrednio go dotyczących.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Demokracja: demos (lud) + krateo (rządzę) = demokracja def "Ustrój polityczny, w którym źródło władzy stanowi wola większości obywateli" (cytat z wikipedii).
Szkoda, że głos ludu nie będzie dla panów posłów wiążący... Dobry temat:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.