Facebook Google+ Twitter

Internauci zbojkotują Adidasa? Protest przeciwko zamalowaniu muru na Służewcu

Słynny, ponad półtorakilometrowy mur pokryty graffiti na warszawskim Służewcu zostanie zamalowany. Stoi za tym słynna firma Adidas, która ma na prawie całej jego długości umieścić swoją reklamę.

 / Fot. kontakt24.plWzdłuż muru powstało ogrodzenie. Powoli kultowe graffiti znika, przykryte czarną farbą. Słynny mur jest niezwykle ważnym miejscem dla polskiej sceny hip-hop. Powstało tam wiele teledysków. Z całego świata przybywało tu wiele artystów, żeby zaprezentować swoją twórczość, za własne pieniądze. Firma, która kiedyś identyfikowała się z tą kulturą, teraz ją niszczy.

Jak podaje jeden z internautów, osoby odpowiedzialne za zamalowanie muru przy ulicy Puławskiej, wyjechały z miejsca wiśniowym busem, z zasłoniętymi rejestracjami. Czyżby bali się o wizerunek swojej firmy?

Internauci masowo sprzeciwiają się temu procederowi. Zachęcają do bojkotu firmy, poprzez zaprzestanie nabywania produktów marki Adidas, a co za tym idzie, nie przykładanie ręki do śmierci miejsca, które jest częścią ich historii. Skoro historyczne miejsce, obecne na kulturalnej mapie Warszawy zostaje pokryte gigantyczną reklamą, dlaczego przez wielkie korporacje, nie zostają zniszczone także warszawskie pomniki, palma na rondzie de Gaulle'a oraz obrazy w Muzeum Narodowym?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.