Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17803 miejsce

Internauci zjednoczeni w ochronie psów celników. Podpisz petycję!

Wczorajsza informacja dotycząca zarządzenia nakazującego usypianie psów wycofanych ze służby celnej poruszyła opinię publiczną. Wiele osób stanęło w obronie psów, apelując do władz o zmianę decyzji w ich sprawie. Internautów uspokajał rzecznik rządu, Paweł Graś.

Sonda

Czy podpiszesz petycję w obronie psów celników?

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Borneo_dog.jpg&filetimestamp=20070517150928 / Fot. tajai's photos, CC BY 2.0Zgodnie z zarządzeniem ministra Rostowskiego z 23 listopada br. w sprawie psów służbowych i psów służbowych w Służbie Celnej, pies może zostać wycofany ze służby nawet, gdy jest zdrowy, ale jest już za stary. "Pracę" stracą też zwierzęta, które utraciły węch, wzrok lub słuch. Jeśli nie znajdzie się osoba chętna do podjęcia opieki nad psem, dyrektor Izby Celnej musi przekazać psa do punktu weterynaryjnego w celu eutanazji.

Czytaj także: Minister finansów chce zabić psy odwołane ze Służby Celnej

Na reakcję Polaków nie trzeba było długo czekać. W internecie pojawiła się cała masa komentarzy: "Beznadziejna Polska polityka. Coś, co już nie przynosi korzyści, należy zlikwidować. Nam podwyższono wiek emerytalny, psy należy uśpić. Żałosne...", "Te psy zasłużyły na dobre traktowanie po ukończeniu służby! To tak, jakby usypiali swoich pracowników po przejściu na emeryturę!"- czytamy.

Czytaj także: Ukraińcy masowo mordują psy przed EURO 2012?

Internauci zbierają też głosy pod petycją: "Żądamy wycofania Zarządzenia MF sankcjonującego zabijanie psów", pod którą podpisało się ponad 9 tysięcy osób. Informację o petycji zamieszczono nawet na stronie celnicy.pl.

Ludzie zwykle są wrażliwi na krzywdę zwierząt. Gdy władze Ukrainy postanowiły wykorzystać EURO 2012 i oczyścić przestrzeń z bezdomnych zwierząt, na Facebooku powstała grupa "STOP mordowaniu psów na EURO 2012!/STOP killing dogs for EURO 2012!", która do tej pory zgromadziła prawie 14 tys. członków. Warto powrócić do tej sprawy. Psy na Ukrainie są trute i rozstrzeliwane, potem wrzucane do rowu i zakopywane. Ponadto w ukraińskim Lisicziansku działa mobilne krematorium, które ma utylizować zabite zwierzęta. Jednak trafiają tam także żywe psy znieczulone specjanymi środkami. W tej sprawie również można podpisać petycję.

Czytaj dalej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

jak podpisać tę petycję?

Komentarz został ukrytyrozwiń
obronća zwierząt
 • obronća zwierząt
 • 12.12.2011 22:10

Jest to karygodne, jak można tak postępować ze zwięrzętami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbulwersowany
 • zbulwersowany
 • 12.12.2011 21:38

To co się stało to głupota (delikatnie mówiąc). Ale, że dziennikarze nie widzą jak są okłamywani w żywe oczy, to tak jakby zarazili się nią. Cytują słowa ministerstwa, nie analizują treści rozporządzenia. Wystarczy porada prawnika. Ponadto nie zauważają, że J.Kapica stwierdził o konsultacjach z przewodnikami, ciekawe, czy zostały one uwzględnione? Sądzę, że nie. Ale nikt już takiego pytania mu nie zadał. Mam wrażenie, że dziennikarze wystraszyli się czegoś. Przeczytajcie uważnie zapisy ustawy o ochronie zwierząt "par.37.2 Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo do czynu określonego w ust. 1 jest karalne." Tak sformułowane rozporządzenie podlega w/w ustawie. Nie trzeba kończyć prawa. Na koniec. Celnicy mówią o furtce do przyszłych eutanazji, a nie byłych czy obecnych. Szkoda, że nikt nie zadał p.Kapicy pytania, co będzie z psami, których nikt nie zechce zadoptować bo np. w trakcie służby utraciły łapę, oko, a tak poza tym są zdrowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
grazyna kuligowska
 • grazyna kuligowska
 • 12.12.2011 20:40

NIE dla idiotycznie bezdusznego zarządzenia!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
grazyna T.
 • grazyna T.
 • 12.12.2011 20:16

Zdecydowane NIE bezdusznym bzdurnym rozporządzeniom! Jestem przerażona decyzją p. Rozstworowskiego. Chłopie, opamietaj się!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
MP
 • MP
 • 12.12.2011 19:53

Jestem zbulwersowana bezdusznością naszych władz. To jest chore! Jeśli szukają oszczędności, niech zaczną od siebie!!! Jak tak można panie rostowski?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
John
 • John
 • 12.12.2011 19:25

normalka: liberalizm to kasa, a nie humanizm

Komentarz został ukrytyrozwiń
miłośnik zwierząt i roślin
 • miłośnik zwierząt i roślin
 • 12.12.2011 18:30

Szanowni obrońcy zwierząt ,a szczególności psów NARKOMANÓW pracujących na granicy przy wyszukiwania narkotyków, że te psy należy wpierw dać na odwyk!!!!
To nie jest żart ale te psy muszą być wpierw wyleczone -jeśli to jest jeszcze możliwe!Te psy dlatego tak doskonale się spisywały w wyszukiwaniu narkotyków , GDYŻ BYŁY I SĄ CIĄGLE NA GŁODZIE NARKOTYKOWYM -TAK SIĘ SZKOLI TE PSY DO TEJ PRACY!
Teraz pora do walki w obronie zwierząt co są zabijane METODĄ RYTUALNĄ -żydzi muszą mieć koszernej podrzynają gardła i meczą zwierzę za się wykrwawi a Chińczycy tłuką psy, jeszcze żywe do tą aż skóra odzieli się od tkanki mięśniowej.Tak robią by "polepszyć "smak ich przysmaków!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina
 • Ewelina
 • 12.12.2011 16:32

Powinno się uśpić... ale Roztowskiego. Tacy ludzie w ogóle nie powinni istnieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obrońca
 • obrońca
 • 12.12.2011 16:16

Przykre , że w naszym kraju tak się dzieje.. te dzielne psy czynnie pracowały , a teraz eutanazja , nie no tak tylko w Polsce.. będę walczyć o psiaki.Psy to dobre stworzenia , najlepsi przyjaciele człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.