Facebook Google+ Twitter

Internauta też człowiek

Rozpoczęła się akcja „Internauta na Poziomie”, na rzecz wzajemnego szacunku wśród użytkowników sieci. Ma ona na celu zebranie rzeszy ludzi, którzy chcą zmian w polskim internecie.

Logo akcji / Fot. organizatorInternauci to ludzie, a pamiętajmy, że ludzie bywają różni. Żyją w różnych środowiskach, mają różne poglądy, które w różny sposób wyrażają. Często spotykamy się w sieci z ekscentryzmem wypowiedzi, co w zasadzie nie jest niczym złym, bo kojarzy się z oryginalnością, a co najważniejsze, nikogo nie obraża. Inaczej jest z wulgaryzmami – osób które używają ich w internecie jest coraz więcej, a ich niecenzuralne wypowiedzi wywołują powszechne oburzenie.

Pamiętajmy, że sieć to nie tylko wspaniały wynalazek, umożliwiający pracę wielu ludziom i szybki przepływ informacji, ale wykorzystywany w nieodpowiedni sposób może stać się narzędziem zagłady. Nie raz już czytaliśmy o próbach odebrania sobie życia przez "głupie" i nieodpowiedzialne korzystanie z narzędzi jakie daje internet. Dlatego akcja ma na celu uświadomienie ludziom, że po drugiej stronie monitora siedzi osoba, która ma swoją wrażliwość, uczucia a przede wszystkim godność, która wymaga szacunku.

Pomysł akcji zrodził się w kwietniu 2008 roku, kiedy firma Egelados Entertainment Ltd zdecydowała się podnieść poziom kultury oraz wyeliminować agresywnych użytkowników z serwisu należącego do tej spółki. Zapadła decyzja o starcie akcji promującej wzajemny szacunek wśród internautów. Szybko okazało się, że zwolenników takiego rozwiązania jest o wiele więcej. Wszyscy zamierzają zwiększyć świadomość internautów oraz uczulić ich na poszanowanie drugiej osoby zasiadającej przed monitorem komputera z drugiej strony.

„Niech polski internet stanie się przykładem dla innych krajów. Niech będzie miejscem wspomagającym nasze działania i chęci poszerzania wiedzy, kontaktów lub zwyczajnie miłego spędzania czasu w celach rozrywkowych” – czytamy na oficjalnej stronie akcji. Internauta na Poziomie jest portalem typu NON - PROFIT. Oznacza to, że ludzie go tworzący osoby z wieloletnim doświadczeniem z zakresu psychologii, socjologii oraz pasjonaci nie pobierają za swoją pracę żadnych wynagrodzeń.

Cele INP:

1. Promowanie zdrowych zachowań w internecie
2. Wyróżnianie stron www i serwisów dbających o poziom kultury wśród internautów.
3. Edukacja użytkowników z zakresu asertywności w świecie wirtualnym.
4. Edukacja z zakresu rozpoznawania zjawisk agresywnych oraz prowokacji internetowych.
5. Uświadomienie internautom, że nie muszą się godzić ze złymi modelami zachowań jakie panują w sieci.
6. Organizowanie akcji oraz materiałów pomocnych w szerzeniu działań INP.
7. Monitoring polskiego internetu: zachowania internautów, trendy.
8. Przeciwdziałania agresji oraz braku poszanowania wśród internautów
9. Zrzeszanie internautów oraz moderatorów popierających INP.
10. Wymiana doświadczeń, wspólne poszukiwania oraz opracowania rozwiązań zmierzających do poprawy sytuacji w polskim Internecie.


Zachęcam do wyrażenia poparcia dla tego pomysłu, co można uczynić na oficjalnej stronie akcji
www.internauci.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Całkowicie popieram. Kultura powinna obowiązywać również w wypadkach gdy nie zgadzamy się z wypowiedziami naszego oponenta. To samo można powiedzieć nie używając wulgaryzmów czy też wyrażeń dyskryminujących innych. Rozumiem jednak, że taki pogląd to tylko marzenie. Gdy czyta się wypowiedzi które obrażają, w rozmaity sposób, ludzi którzy się nie zgadzają z ich poglądami, to skóra cierpnie. Człowiek zaczyna myśleć, że żyje wśród ludzi ziejących nienawiścią do wszystkich i do wszystkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł. Można walczyć z chamstwem w sieci, jednak musimy sobie zdać sprawę, że powszechność tego medium powoduje, że e-fanatyków nie sposób odizolować w sieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...a ja podpisuję się dwoma rekoma pod każdym souvoir vivre'm w sieci i popieram każdą tego typu inicjatywę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje zdanie w ramach wymiany, patrz punkt 10:
FAN to nie jest to samo co FANATYK, mimo wspólnych korzeni obu tych słów.
Jak wiadomo z Wikipedii link i doświadczeń życiowych:
"różnica między fanem a fanatykiem jest taka, iż pomimo ogromnego zainteresowania daną sprawą, zachowanie fanatyka pogwałca normy społeczne, a fana - nie."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.