Facebook Google+ Twitter

Internauta został ukarany za obrazę miejskich strażników

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-01-12 07:17

Osiemnastoletni Maciej Ł. z Bolesławca decyzją sądu zapłaci 300 złotych za obrażanie strażników miejskich. Chłopak dobrowolnie poddał się karze. Przyznał się do popełnienia czynu, ale nie potrafi wyjaśnić powodów swojego postępowania. Za znieważenie funkcjonariuszy publicznych groził mu rok więzienia.

screenSąd zajął się tylko Maciejem Ł., bo policjantom udało się zidentyfikować zaledwie jeden z pięciu komputerów, za pomocą których na forum internetowym portalu bolec.info obrażano strażników. W pozostałej części sprawa została umorzona przez prokuraturę. Ale śledczy podkreślają, że nadal szukają pozostałych sprawców.

Postępowanie to skutek lipcowego doniesienia do prokuratury komendanta straży miejskiej, Emila Zająca, zbulwersowanego anonimowymi wypowiedziami na portalu. W internetowej dyskusji strażników nazwano m.in. „bandą imbecyli pedałujących na rowerach”, a w stronę jednej z pań strażniczek posypały się obelżywe propozycje seksualne.

Policja miała problem z identyfikacją wszystkich autorów, bo w maju portal nie archiwizował jeszcze wszystkich tzw. adresów wewnętrznych komputerów.
– Cieszę się, że choć jeden z winnych został ukarany – mówi Emil Zając, szef straży miejskiej. – Sukcesem jest to, że sprawa już wpłynęła na zachowanie wielu bolesławieckich internautów i właściciela serwisu internetowego. Oto mi chodziło.

Internauci uczestniczący w dyskusjach na bolec.info coraz częściej zgłaszają wypowiedzi z forum do moderacji (do poprawy lub usunięcia). Sam portal zaczął rejestrować adresy IP użytkowników. Dzięki temu łatwiej można zidentyfikować użytkowników, jeśli złamią prawo.

(BEŁ) - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mirku - nie jest wina chlopa, ze rodzice dali mu na imie Emil i nazwisko Zajac. Nie znasz czlowieka, a wysmiewanie sie z imion i nazwisk jest po prostu niesmaczne i na pozimie dzieci z podstawowki (i to mlodszych klas).
Byc moze, jako szef strazy jest dobrym szefem.
A z drugiej strony, bardzo dobrze, ze ktos zajal sie obelgami z forum i ze dzieciaki juz wiedza, ze internet nie jest anonimowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

* mówi Emil Zając, szef straży miejskiej.* - odważny szef pewnie ma dla niepoznaki taki nik?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że załączony zrzut ekranu nie wnosi wiele do tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.