Facebook Google+ Twitter

Internauto, przed rejestracją czytaj regulaminy!

Internet to potężna sieć połączonych ze sobą komputerów i siedzących za nimi ludzi. Jest to także niestety wielkie medium, gdzie bardzo często jak w przysłowiu "człowiek człowiekowi wilkiem".

Internet staje się niebezpieczny? / Fot. Wikimedia CommonsKiedyś dla zwykłego użytkownika internetu wystarczyło posiadanie konta e-mailowego. Umożliwiało to komunikację tekstową z najdalszym zakątkiem świata. Później nadeszła era portali randkowo-społecznościowych. Dzisiaj nie tylko chcemy być częścią, ale sami tworzyć tę wirtualną rzeczywistość. W tym celu służyć nam mają własne strony internetowe. Jednak, żeby zostały one zauważone, należy polecić je innym w rożnego rodzaju katalogach, serwisach i grupach.

Podczas rejestracji wymagane jest podanie kilkunastu szczegółów oraz zaakceptowanie regulaminu, który mało kto czyta. Jest to wielki błąd, o czym przekonało się wielu i dzisiaj muszą płacić prawdziwe, realne pieniądze. Poniżej przedstawiam kilka stron, które w swoim regulaminie mają pewne "haki" prawne i trzeba na nie uważać.

1. Pobieraczek.pl

Ten serwis oferuje 10-dniowy darmowy dostęp do sieci Usenet. Niestety wielu z nas nie czyta regulaminu, który mówi, że w tym okresie należy umowę rozwiązać. Potem zostają naliczone opłaty, które zazwyczaj opiewają na sumę 94,80 zł. Kruczek w tym to:

"§ 4. Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną
6. Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.