Facebook Google+ Twitter

Internet DSL - Ile kosztuje szybszy internet?

Jeszcze do niedawna przepustowość rzędu 512 kb/s była szczytem marzeń. Dziś taka prędkość już nie wystarcza. Ale szybsze łącze jest też droższe. Verivox.pl przeanalizował koszty wyboru wyższej prędkości dla opcji 512 k, 1, 2 i 6 Mb/s.

 / Fot. Seweryn StanisławskiO tym, że sieć www rośnie, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale wzrost ten to nie tyle zasługa większej różnorodność treści umieszczanych w sieci, co rosnącego lawinowo udziału zasobów o dużej objętości, jak pliki wideo, mp3 czy choćby przeładowane grafiką i animacją strony internetowe. Nic przy tym nie wskazuje na to, by tendencja ta miała się zatrzymać.

Dlatego wybierając ofertę stałego dostępu do internetu, warto z pewnym zapasem wybrać przepustowość łącza, tak aby przez cały okres obowiązywania umowy z dostawcą usługi mieć taki sam komfort korzystania z sieci. Stąd prosta zasada: im dłuższy okres umowy, tym szybsze łącze należy wybrać.

Zestawienie średnich kosztów miesięcznych dla różnych opcji prędkości przy umowie na 24 miesiące. / Fot. Seweryn StanisławskiZestawienie średnich kosztów miesięcznych dla różnych opcji prędkości przy umowie na 36 miesięcy. / Fot. Seweryn StanisławskiPortal Verivox.pl dokonał przeglądu najtańszych ofert internetu na linii telefonicznej i przeanalizował koszty wyboru wyższej prędkości dla poszczególnych okresów umów. Zebrane dane pozwoliły ustalić, ile należało będzie dopłacić miesięcznie do wybranej opcji prędkości, aby mieć szybsze łącze.

Zestawienie średnich kosztów miesięcznych dla różnych opcji prędkości przy umowie na czas nieokreślony. / Fot. Seweryn StanisławskiZestawienie średnich kosztów miesięcznych dla różnych opcji prędkości przy umowie na 12 miesięcy. / Fot. Seweryn StanisławskiNajwięcej kosztuje przejście z 2 Mbit/s na 6 Mbit/s – od 26 zł miesięcznie (przy umowie na trzy lata), do nawet 46 zł (przy umowie na czas nieokreślony). Względnie najtaniej wyniesie nas podniesienie najniższej porównywanej prędkości na wyższą – od 11 do 15 zł, w zależności od długości podpisanej umowy.

Nietypowo natomiast kształtują się wyniki dla zmiany z 1 Mbit/s na 2 Mbit/s. Najtaniej wypada zmiana przy umowie na czas nieokreślony – tutaj dopłata do wyższej opcji wyniesie tylko 19 zł miesięcznie, najdrożej natomiast dla umowy rocznej oraz na 36 miesięcy (odpowiednio, 30 zł i 27 zł).

Zestawienie miesięcznych kosztów wyboru wyższej opcji prędkości dla poszczególnych długości umów. / Fot. Seweryn StanisławskiZapraszamy do lektury pozostałych artykułów zamieszczonych na łamach Wiadomości24.pl, poświęconych najtańszym ofertom internetu na łączach telefonicznych (stan na listopad 2008):
Jak szybki internet DSL za 50, 75 i 100 zł miesięcznie?
Internet przez DSL - Ile zaoszczędzę, wydłużając umowę o 1 rok?.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.