Facebook Google+ Twitter

Internet Explorer specjalnie dla Polaków

Pojawiła się pierwsza przeglądarka, która jest produktem przygotowanym specjalnie dla polskich internautów. Microsoft, nasza-klasa, Allegro i inni partnerzy połączyli siły, aby stworzyć nową wersję przeglądarki Internet Explorer, oznaczoną numerkiem 8.

Logo / Fot. IESześć miesięcy trwały prace, które miały na celu przygotowanie przeglądarki Internet Explorer dostosowanego do potrzeb Polaków. Lokalny oddział firmy Microsoft oddał wersję przeglądarki w fazie produkcyjnej swoim partnerom, aby mogli dostosować ją do swoich potrzeb: - Nikt nie zna tak dobrze internautów, jak największe serwisy w Polsce. To zupełny przełom w historii naszej firmy – mówi Patryk Góralowski z polskiego biura Microsoft dla Wirtualnej Polski. - Dziś przyszedł dzień, by pokazać efekty naszej pracy – dodaje.

Wspólnymi zmianami wprowadzonymi przez partnerów są: spersonalizowane dla każdego serwisu obiekty Web Slice, akceleratory i wyszukiwarki. Na jakiej podstawie zostały wprowadzone te zmiany? Podczas przygotowywania ósmej wersji IE partnerzy poddali analizie zachowania swoich użytkowników. Wyniki tej obserwacji przyczyniły się do wprowadzonych funkcjonalności.

Premiera nowej przeglądarki jest dużym wydarzeniem dla Microsoftu, ponieważ pierwszy raz to on musiał dostosować się do popularnych serwisów, a nie na odwrót. Na czym konkretnie polegają te zmiany? Mają na celu przede wszystkim usprawnić poruszanie się po Internecie, dlatego też - na przykład - chcąc pokazać znajomym ciekawą ofertę na Allegro, możemy to zrobić już jednym kliknięciem. Łatwiejsze też będzie kupowanie – gdy tylko znajdziemy recenzję czegoś, co nas interesuje od razu możemy sprawdzić, czy znajduje się na Allegro. Dodatkowo pojawiły się udogodnienia dla użytkowników Naszej Klasy - wyszukiwarka, po zalogowaniu do serwisu, pozwoli na szybkie odnalezienie znajomych. Bardzo przyjemną zmianą jest także Web Slice. Pozwoli na obserwowanie zmian w konkretnej części serwisu internetowego bez jego odświeżania.

Współpraca Microsoftu z serwisami jest krokiem milowym w działaniu firmy – pierwszy raz poprowadzono promocję w tak niestandardowy sposób. Efekty współpracy można poznać pobierając IE 8.0 ze stron partnerów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Każdy z nas się uczy, jeżeli coś jest żałosnego to należy to zaznaczyć i pomóc w sprostowaniu. Krytykować potrafi każdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.04.2009 22:27

Droga autorko zanim zaczniesz pisać na jakiś temat postaraj się coś o nim dowiedzieć. To już nawet nie jest śmieszne to jest żałosne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"..oddał wersję przeglądarki w fazie produkcyjnej swoim partnerom, aby mogli dostosować ją do swoich potrzeb"
"..ponieważ pierwszy raz to on musiał dostosować się do popularnych serwisów, a nie na odwrót.. "
Chyba to Prima Aprilisowy zart - nie przegladrke do stony internetowej a dostosowano strony internetowe tych portalow do nowej przegladarki. Takie marketingowe odwracanie kota ogonem bo te wszyskit slices, akceleratory i inne wynalazki IE8 pracuja bez pomocy N-K, Allegro paracuja tak samo na innych stronac i to od ich tworcow zalezy..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.