Facebook Google+ Twitter

Internet "katolicki" rozwija się szybciej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-18 13:41

Internet "katolicki" rozwija się dużo dynamiczniej, niż pozostały internet w Polsce - wynika z Polskich Badań Internetu.

Jak mówi dr Andrzej Garapich, który zaprezentował wyniki badań na konferencji prasowej w Warszawie, roczny przyrost internautów w ogóle wynosi średnio około 10 procent, a stronom katolickim w ciągu ostatniego roku przybyło aż 30 procent użytkowników. Andrzej Garapich wskazuje także na specjalizację katolickich portali internetowych: są to - między innymi - portale społecznościowe, randkowe, poradnikowe i ewangelizacyjne, kierowane zarówno do osób duchownych jak i świeckich.

Maciej Górnicki z Fundacji "Opoka" podkreśla, że pomimo wielu możliwości jakie daje "religijny" internet, nie może być on jednak głównym źródłem ewangelizacji. Szef redakcji katolickiej Polskiego Radia, ksiądz Wojciech Mikulski zauważa, że choć internet daje osobie wierzącej wiele możliwości, to jednak w pewnych sytuacjach konieczny jest osobisty kontakt z kapłanem, jak na przykład przyjmowanie sakramentów.

Ksiądz Wojciech Mikulski wskazuje jednak na pozytywne strony "religijnego internetu". Może być na przykład pomocny w modlitwie, spotkaniu z księdzem czy przewodnikiem duchowym.

Jak wynika z badań, polskie strony religijne w internecie czyta ponad 2 miliony osób. Miesięcznie odnotowuje się na nich 44 miliony odsłon. Serwisy religijne odwiedza 57 procent kobiet i 43 procent mężczyzn. Największą grupę użytkowników serwisów religijnych stanowią osoby w wieku od 15 do 24 lat - 29 procent.

34 procent użytkowników witryn chrześcijańskich ma wykształcenie średnie, a 31 procent - podstawowe. Najliczniejszą grupę stanowią mieszkańcy wsi i małych miast - 29 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.