Facebook Google+ Twitter

Internet monitorowany. Wyrok za współudział w przestępstwie

"Mylą się Autorzy apelu, sądząc, że internet to terra incognita i nikt nie jest zainteresowany ściganiem popełnianych tam przestępstw" - zapowiada prokurator Andrzej Seremet.

 / Fot. Bartek Syta, PolskapresseChoć najbardziej agresywni w sieci internauci czują się bezkarni, prokurator Andrzej Seremet zapewnia, że nie działają na "ziemi niczyjej"; wszystko jest poddane ścisłej kontroli odpowiednich służb

Propagowanie nienawiści w wirtualnej przestrzeni jest monitorowane przez Prokuraturę Generalną. PG nie bagatelizuje przestępstw popełnianych w sieci - twierdzi Seremet. W sytuacji potwierdzonego podejrzenia popełnienia przestępstwa karany jest nie tylko sprawca, ale też jego pomocnicy, podżegacze. W praktyce oznacza to, że do odpowiedzialności można pociągnąć nie tylko autora obraźliwych postów, ale też administratora forum, na którym pojawiła się wypowiedź.

Seremet nie zgadza się z zarzucanym Prokuraturze Generalnej przez "Tygodnik Powszechny" brakiem zainteresowania przestrzenią internetu. Przypomina, że od 2011 roku spośród 323 postępowań jedynie 2 umorzono z powodu stwierdzenia znikomej szkodliwości czynu -czytamy na gazeta.pl

Niemniej przyznaje, że PG brakuje ścisłych wytycznych do rozwiązywania podobnych kwestii, dlatego w najbliższym czasie zostaną one opracowane i wdrożone - przekonuje.

Szef Prokuratury zdaje sobie sprawę, że mowa nienawiści w internecie może być przyczyną groźnych przestępstw w rzeczywistości pozawirtualnej. "Problem tkwi w edukacji prawnej, ale też historycznej i kulturowej społeczeństwa" - dodaje. Podkreśla, że w sytuacji wykrycia przestępstwa większą rolę mają do spełnienia organy wykrywcze, policja itp.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 14.08.2012 10:40

A z jakiej niby racji karać administratora za coś co zrobił user? Prawo chroni administratorów przed odpowiedzialnością za czyny userów, więc proszę bez takich implikacji tutaj ;-P.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kobieta
  • kobieta
  • 14.08.2012 06:53

Może i tym portalem się ktoś zainteresuje.Szkalowanie ludzi, grożenie czy opluwanie oraz przypisywanie im rzeczy których nie popełnili .Przykładem jest to ,że fałszywe nicki wpisują pod konkretnymi nazwiskami sprzeczne rzeczy,które nie mają miejsca. Właściciele tego portalu udają ,że tutaj nic się nie dzieje , a dobrzy dziennikarze obywatelscy odchodzą do innych . Czekamy na wypowiedz Pana Kowalskiego !

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 13.08.2012 17:16

Co jest dziwnego w karaniu za współudział w przestępstwie ?
Jeżeli coś jest przestępstwem to powinno być napiętnowane, to chyba oczywiste.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.