Facebook Google+ Twitter

Internet na ratunek zapominalskim

Choć grudzień dopiero się zaczął, trzeba pamiętać, że święta nadejdą szybciej niż sądzimy. I choć św. Mikołaj nie wyręczy nas raczej w zakupach, to z pomocą przyjść mogą sklepy on-line.

 / Fot. Mirosław Trembecki PAPZ każdym rokiem wzrasta liczba kupujących przez Internet, rośnie także zaufanie do portali aukcyjnych i sklepów on-line. Coraz chętniej dokonujemy zakupów w sieci, o czym świadczą przeprowadzone badania. W 2004 r. tylko 9,8 proc. osób zadeklarowało, że planuje kupno prezentów dla bliskich przez Internet, blisko 64 proc. wybrało zakupy w centrach handlowych. W bieżącym roku niemal 33 proc. Polaków zdecyduje się na sklepy on-line. Do produktów najczęściej wybieranych w internetowych sklepach należą kosmetyki, książki, muzyka i zabawki. Warto również dodać, że w zakupach "off-line" najczęściej wybieranym sposobem dokonywania płatności jest tradycyjnie gotówka, natomiast internauci wybierają przelew bankowy, kartę kredytową lub zaliczenie pocztowe.

Prognozy ekonomistów mogłyby sprawiać takie wrażenie, że kryzys w ogóle nas nie dotknął, a wychodząca z recesji gospodarka ma się lepiej, niż nam się wydaje. Według ich przewidywań Polacy mają zamiar wydać na zakupy świąteczne w tym roku niemal 20 miliardów złotych. W okresie świątecznym galerie handlowe odnotowują 30-procentowy wzrost liczby klientów. Warszawskie centra handlowe spodziewają się, że w tym miesiącu odwiedzi je ok. 2 milionów osób.

Gdy rzut oka na kalendarz wystarczy, by zjeżyły nam się wszystkie włosy na głowie i zaczniemy wpadać w panikę, a nasze i tak nadwątlone samopoczucie obniży wizja zatłoczonych galerii handlowych, pękających w szwach sklepów, warto przypomnieć sobie o Internecie. Robienie zakupów "on-line" ma wiele zalet. Niewątpliwie oszczędzamy czas, a kupna dokonujemy w domowym zaciszu, unikając tłoku. Możemy skorzystać także z niezwykle pomocnych stron i ich funkcji. Do najpopularniejszych należą portale aukcyjne (Allegro, Ebay, Amazon,), sklepy (Empik, Merlin) i porównywarki cenowe (Ceneo, Tanio). Jeśli zastanawiamy się nad kupnem danego produktu, możemy zasięgnąć opinii innych internautów, którzy go nabyli (Opiniuj, CoKupic). Nierzadko największe obniżki znaleźć możemy właśnie w ofercie sklepów internetowych, ponieważ ta branża wciąż musi walczyć o klienta z "realem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Usunąłem ostatni komentarz. Prośby o pomoc publikujemy w dziale Hyde Park.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z internetowych różnych miejsc korzystam - nie od święta.
Wszystko w porządku, tylko te świąteczne dekoracje montowane od listopada kosztują nas wszystkich.
Nie zawsze estetyczne, czasem smutne i bezbarwne, ale kosztowne. Tyle pieniędzy idzie na wątpliwe efekty zamiast na pomoc ludziom, którzy będą spędzać święta w biedzie:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak wolę wyjść przed świętami po prezent na miasto, a nie siedzieć przed komputerem i klikać. Spacer między sklepami, w których gra świąteczna muzyka, a na ulicach święcą lampki jest bardzo nastrojowy. Nie mówię tutaj o długim staniu w kolejce w hipermarkecie i przepychaniu się między regałami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

książki, filmy, muzyka - tak przez internet, resztę wolę zobaczyć i dotknąć przed zakupem, czyli tradycyjnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* I czekam na następne art.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik za materiał. Sam w tym roku zakupiłem prezent na jednym z portali aukcyjnych. Teraz czekam kiedy dojdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.