Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12656 miejsce

Internet - "pożeracz" czasu?

Korzystając z internetu spędzamy w nim tyle czasu, że sami nie wiemy, kiedy właściwie stajemy się uzależnieni. Nie jesteśmy nawet świadomi ile czasu po prostu marnujemy i jaki to może mieć wpływ na nasze życie i zdrowie.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Matthew Bowden / WikipediaW internecie można znaleźć już niemal wszystko. Internet jest medium, które udostępnia nam informacje, rozrywkę, pozwala "spotykać się" ze znajomymi, prowadzić transakcję, szkolić umiejętności. Od niedawna można nawet usłyszeć powiedzenie, że jeżeli czegoś nie ma w Google to znaczy, że to po prostu nie istnieje.

Wśród ankietowanych* przeze mnie osób, najwięcej, bo aż 35 proc. korzysta z internetu w celu uzyskiwania najświeższych informacji. Na drugim miejscu wśród najchętniej odwiedzanych serwisów znalazły się portale społecznościowe - 32 proc. Na Naszej-klasie.pl jest już zarejestrowanych 25 milionów kont! Popularnością wśród Polaków cieszy się także ogólnoświatowy Facebook. Na początku tego roku zarejestrowanych było tam aż 1,5 miliona Polaków**. Jaki jest fenomen serwisów społecznościowych?

-Realizujemy tu swoje fundamentalne potrzeby psychologiczne. Gdzież można łatwiej i szybciej kogoś poznać? Tu nie liczy się wygląd, zawód, pozycja społeczna, a nawet wiek czy płeć. Można uwodzić, zmieniać płeć, wiek... To dobra zabawa, często zapomnienie o swoim "szarym", przeciętnym życiu. Jest to też niewątpliwie ogromna możliwość nawiązywania ciekawych, pozytywnych kontaktów. Przykładem są nawet małżeństwa, których znajomość zaczęła się w internecie - mówi Wiadomościom24.pl psycholog Ewa Reczek z Ośrodka Badań Społecznych i Psychologicznych w Płocku.

Demotywatory.pl - jeden z najpopularniejszych polskich serwisów rozrywkowych. / Fot. ScreenWzrost popularności notują też portale o tematyce rozrywkowej. Najlepszym przykładem mogą być Demotywatory.pl. Serwis odwiedza już około milion użytkowników dziennie!***. Użytkownicy dodają, przeglądają, oceniają i komentują obrazki wraz z satyrycznymi opisami, wyśmiewającymi rzeczywistość czy społeczeństwo.
-Stronę z demotywatorami odwiedzam regularnie - codziennie lub co dwa dni. Dlaczego to robię? Czasem wprowadza mnie to w dobry nastrój, ale niektóre demotywatory po prostu zmuszają do chwili przemyślenia - mówi Mateusz, uczeń jednej z płockich szkół.
-Demotywatory.pl odwiedzam z powodu… nudy. Praktycznie co parę minut potrafię sprawdzać czy ktoś dodał jakieś nowe demotywatory, ale uzależniony się nie czuję - dodaje Piotrek, uczeń liceum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 21.05.2011 16:45

lenie śmierdzące do roboty a nie tylko przed tym komputerem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy urochomiono w PL Telewizję , wszyscy krzyczeli to samo. "pożeracz czasu".
internet wydaje się być bardziej pożyteczny, bez telewizji chyba można żyć, bez internetu trudniej się żyje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem emerytką, mieszkam od niedawna na wsi.Nie wyobrażam sobie życia bez internetu - dla mnie ma znaczenie jako niezwykle funkcjonalne narzędzie w obsługiwaniu codziennych potrzeb starszych ludzi.Zakupy,apteka, opał,rośliny, płatności..., przekonałam nawet właściciela wiejskiego sklepu do honorowania kart płatniczych...Do tego mam poczucie bezpieczeństwa, bo nawet kiedy przyjdzie kiedyś niedołężność mam możliwość zamawiania przez internet nawet produktów spożywczych. Przeniesiona na obcy grunt, gdzie brak znajomych i przyjaciół mam kontakt z ludźmi o tych samych zainteresowaniach i preferencjach i wyszukania osób świadczących określone usługi w danym momencie mi potrzebnych.Nie jestem sama...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj ,tak to prawda .Jestem internautoholikiem ,nie wyobrażam sobie dnia bez spędzania 1-2 godzin w sieci .

Komentarz został ukrytyrozwiń

E tam marnujemy. Nie wyobrażam sobie życia bez internetu tak jak bez powietrza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry tekst - ku przestrodze. Dla mnie internet, komputer to przede wszystkim moja praca, kontakt z wieloma ludźmi - poczta, wymiana informacji. Dlatego, w dzisiejszym świecie nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez komputera i internetu. A poza pracą to wszelkie informacje, korzystanie z banków, e-sklepów, foto-obróbka, nauka, kontakt ze światem, z muzyką, z literaturą - często sprawdzam nowości, różne newslettery, z których korzystam itd... uff - nie wymieniłam nawet części, a wcale nie czuję się uzależniona, bo traktuję to medium jako narzędzie. 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

internet to współczesny diabeł rzadko kogo nie skusi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Siedzę długo ale z przerwami przed komputerem, poznałem wielu wartościowych ludzi, a poławiaczy znajomych kasuję. Komputer mam dopiero od 2008r. Pożera mój czas, ale to jest dobre bo bez komputera (dostałbym kota w głowie) z nudów. Cztery ściany, a czasami ktoś przyjdzie pogadać, w komputerze mam okno na świat i to dobrze że mam zajęcie, ludzi z takim oknem na świat są miliony na świecie. Nie piszę listów, ale czasami napiszę artykuł, komentarz, wkleję ciekawe zdjęcie.
5 za artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.