Facebook Google+ Twitter

Internet sprzyja zdradom małżeńskim

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-03-09 14:21

Polacy masowo wykorzystują internet do nawiązywania kontaktów seksualnych i zdradzają swoich stałych partnerów. Co trzeci Polak idzie do łóżka z osobą poznaną w sieci.

Badania dotyczące internautów zostały przeprowadzone na ponad 10 tys. użytkowników sieci internetowej, na przełomie grudnia 2009 i stycznia 2010 r. Wyniki są szokujące. Przede wszystkim te dotyczące zdrady - w porównaniu z wcześniejszymi badaniami Polaków, gdzie do niewierności przyznawało się tylko 20 proc. mężczyzn i 16 proc. kobiet, dziś niemal połowa internautów zdradza mężów i żony, uprawiając seks z osobami poznanymi w internecie (przyznaje się do tego 48,3 proc. mężczyzn i 42 proc. kobiet).

- Ale seks z osobami poznanymi w internecie, pozbawiony więzi, traktowany instrumentalnie i bez zobowiązań, wcale nie przynosi zadowolenia - mówi prof. Izdebski. I dodaje, że choć są wśród internautów i tacy, którzy wyklikują sobie nowego partnera seksualnego w porze lunchu, a nawet zdążą odbyć z nim w przerwie na lunch stosunek, to jednak większość nie szuka seksu dla seksu. - Większość chciałaby w internecie znaleźć tę jedyną i jedynego na resztę życia bo z życiowymi partnerami nie jest im dobrze - mówi prof. Izdebski.

Wśród badanych 80 proc. zadeklarowało, że są osobami wierzącymi. Jedna trzecia z nich przyznała się do zdradzenia partnera. Za zdradę 71,7 proc. kobiet uważa umawianie się na spotkanie z osobą poznaną w internecie w ukryciu przed partnerem. Tak sądzi tylko 57,6 proc. badanych mężczyzn. 59,4 proc. kobiet twierdzi, że zdradą jest już podawanie swojego numeru telefonu i wysyłanie zdjęć w ukryciu przed partnerem. Podobnie sądzi 40,7 proc. mężczyzn. Już nie dwóch lub trzech partnerów seksualnych w ciągu całego życia, jak deklarowali Polacy we wcześniejszych badaniach, ale nawet do 40 przyznają się internauci.

Rośnie grupa 50-latków korzystających z internetu, którzy dzięki sieci poznają nowych partnerów i zakochują się z wzajemnością. - Oni mówią najczęściej: "Bogu dzięki, że jest internet" - kończy prof. Izdebski.


Źródło:opole.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Hehe - solenny katolicyzm a d... polska w kontekscie internetu i "wartości" ???
Anno - bez internetu poszukiwania nieco dłużej trwały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem pewna ,że internet przyczynia się do zdrad i rozbicia rodzin)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne że tak. Jest na co zwalić, niedawno nie było wcale internetu i jakoś ludzie znajdowali wymówki żeby się rozstać. To nie wina internetu, to wina charakteru drugiej osoby. Nie będę dawał przykładu bo będzie nie na temat.
5 za materiał, a ludzie jak chcą to powód znajdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.