Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11071 miejsce

Internet szerokopasmowy w całej Polsce? Jest zgoda UE

Komisja Europejska wyraziła zgodę na dofinansowanie Narodowego Planu Szerokopasmowego. Według założeń MAC oraz Europejskiej Agendy Cyfrowej do 2020 roku wszyscy mamy mieć dostęp do łączy o przepustowości od co najmniej 30 Mb/s.

Internet Szerokopasmowy / Fot. anonimBruksela zaakceptowała wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych budowy Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej w następujących województwach: podkarpackim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Są, to kolejne regiony Polski po województwach świętokrzyskim i lubelskim, w których planowana jest tak duża modernizacja sieci telekomunikacyjnych. Instalacje światłowodowe oraz rozbudowa infrastruktury w każdym z tych regionów wiąże się z kosztami rzędu 50 mln euro. Jest, to tym samym największe przedsięwzięcie teleinformatyczne finansowane ze środków Unii Europejskiej.

Małgorzata Olszewska z MAC zwraca uwagę na to, jak dużą role w tym procesie odgrywają firmy świadczące usługi z zakresu telekomunikacji - Bez nich będzie bardzo trudno. Dlatego tak ważny jest dialog pomiędzy nami, a przedsiębiorcami - podsumowuje.

Projektowanie oraz układanie światłowodów w dość dużym stopniu spoczywa na liderach polskiego rynku telekomunikacyjnego. Wśród nich jest między inny firma TK Telekom (http://www.tktelekom.pl), która od wielu lat oferuje Internet szerokopasmowy zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla biznesu. Firma nie od dziś popiera i upowszechnia Partnerstwo Publiczno-Prywatne, bez którego rozwój społeczny i gospodarczy w naszym kraju byłby znacznie opóźniony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To chyba dobre wieści. O ile przez ten unijny net nie utracimy prywatności pod parasolem Obamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.