Facebook Google+ Twitter

Internet wyrocznią XXI wieku?

Wydaję mi się, że każdy zdrowo myślący człowiek zastanawiał się nad tym, co pozbawia nas cennego czasu. A jest to internet.

Często zadaję sobie pytanie, czemu tyle czasu zjada mi siedzenie przed komputerem. Czy tylko ja mam taki problem? Być może to choroba społeczna albo głupi nawyk? Odpowiedzi szukałem w meandrach własnych myśli, drążyłem mentalne tunele, unosiłem góry ukrytych pokładów świadomości. Niestety odpowiedzi nie znalazłem…

Wydaję mi się, że każdy zdrowo myślący człowiek zastanawiał się nad mechanizmem, który pozbawia nas cennego czasu. W tym krótkim apelu spróbuję uświadomić Was ile cennych chwil tracimy i ile możliwych przepisów łamiemy surfując po internecie. Dam Wam chwilę do zastanowienia, podczas której orzekniecie, czy instrumentum XXI wieku jest wybawieniem, czy przekleństwem. Wyrażając własną opinię
nie chciałbym skrzywdzić osób (nie daj Boże!), które uważają, że internet jest skarbnicą wiedzy i doświadczeń.

Nie zdajemy sobie sprawy, że z dnia na dzień zatracamy się w wirtualnej sieci, która niestety nie ma początku, a tym bardziej końca. W pewnym sensie, korzystając z internetu uciekamy w krainę naszych marzeń, doznań i przyjemności. Czy jednak jest to nasza utopia? Wiele osób zapomniało, że naszą wyobraźnię pobudzają bardziej wyrafinowane bodźce. I jestem pewien, że te bodźce są w stanie pobudzać ją w dalszym ciągu!

W internecie szukamy książek, rozmawiamy ze znajomymi, słuchamy muzyki, oglądamy filmy. Przyznam się, że obiło mi się o uszy zdanie, że internet wydaje całkiem niezłe diagnozy lekarskie, a momentami nawet wyręcza wróżkę.

Internet nigdy nie zamyka swoich bram. Jego ulubieńcem jest człowiek-bumelant, którego głównym zajęciem jest brak zajęć. Zamiast przebyć długą, męczącą drogę prowadzącą do wyroczni w Delfach, woli on nacisnąć guzik i po jednym dźwięku „pstryk!” chłonie wiedzę jak gąbka. My, ludzie wolimy nie wytężać się zanadto, bo wiadomo, nie mamy sił i czasu żeby zebrać rzetelne plony wiedzy i własnej pracy… Przecież człowiek ma w naturze to, że woli mieć wszystko wyłożone na tacy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Czy tekst ten jest zainsprowany "Odą do młodości"? Łukasz, jesteś wielki;))
Życzę Ci, byś przerósł drzemiącego w Tobie ducha romantyzmu, bo - już po tym fakcie - z takim potencjałem z pewnością napiszesz coś bardzo warościowego)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten tekst jest tak straszny, że aż zabawny. Najbardziej spodobało mi się stwierdzenie, że "świat jest zbiorowością wszelkiej maści zboczeńców i zwyrodnialców", z którego dla mnie wynika, że najlepiej zostać w domu i rad nierad skazać na "metalową skrzynkę". Mam wielką nadzieję, że "trzeźwy marzyciel" nie przedstawił tutaj swoich prawdziwych poglądów i że tekst jest napisany żartem. Obawiam się jednak, że się mylę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakbym słyszała prezesa K. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drążąc mentalne tunele, znajdujemy jednak w sieci perły w koronie naszych możliwosci, jakie zawiera metalowa skrzynka i możwisci podpadajace pod paragraf, gdzie zakamuflowane wrzody dokonujac metamorfozy, tracą moralność, staja się piratami bez okrętów.
Apage Satanas!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.